Zloději vyrazili na večerní šichtu

Zář 10, 2014
685 přečtení

Jedna noc: tři vybraná auta, ukradená oktávka a enduro

David Sekanina

vloupani-do-auta

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Vykradači aut vyrazili v noci do terénu. V úterý ráno pak odcházeli na služebnu tři naštvaní řidiči.

Tři ulice v Prostějově

„První vloupání se odehrálo v Melantrichově ulici. Neznámý pachatel z kabiny Fordu Transit odcizil autorádio,“ informovala mluvčí policie Irena Urbánková.

Zatímco tady způsobil zloděj škodu za 600 korun, v sousední Polské ulici napáchal mnohem větší. Vyhlédl si tu zaparkovaného Formana a v něm slušnou kořist. Aby se dostal k notebooku a batohu, který ukrýval sedm tisíc v hotovosti, neváhal rozbít okno u kufru.

„K poslednímu vloupání došlo včera dopoledne u hřbitova ve Vrahovicích. Také zde rozbil pachatel okénko, tentokrát u vozidla Fiat Ducato. Našel tu batoh s osobními doklady,“ popsala Urbánková s tím, že výše škody ještě není známá.

Rozstání

A kradlo se nejen v Prostějově. V Rozstání zloděj vylomil v pondělí v noci mříž u garáže a odtáhl z ní oranžovou krosovou motorku. A když už byl v dílně, přibalil i pákové kleště. Zřejmě si říkal, že se mohou hodit na příštím nočním tahu.

„Majiteli způsobil škodu za téměř sto tisíc. Po motocyklu jsme vyhlásili pátrání,“ doplnila policejní mluvčí.

Pěnčín

V týchž hodinách z pondělí na úterý zmizelo starší auto v Pěnčíně. Vlastník si ojetou Škodu Octavii se stříbrnou metalízou cení na 60 tisíc.

Vložit komentář