Ze Dzbelu do Chornic pojedou vlaky čtyřikrát denně
Po tříleté pauze obnovují České dráhy zrušené spojení
Prostějovsko, Olomoucký kraj – Vlakový řád na příští rok přináší pro Prostějovsko jednu výraznou změnu. Po několika letech v něm budou zapsané spoje ze Dzbelu do Chornic.
„Méně přestupů čeká cestující z Jeseníku do Olomouce. Jinak zůstane rozsah regionální dopravy v Olomouckém kraji na srovnatelné úrovni jako v letošním roce,“ tvrdí mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.
Nový vlakový řád pro rok 2015 začne platit už letos, v neděli 14. prosince.
Vlakem do Chornic
Ze Dzbelu do Chornic se jezdilo po kolejích naposledy v roce 2011. Nyní dráhy železniční spojení obnoví, dohodly se na tom Olomoucký a Pardubický kraj.
„Nově pojedou čtyři páry osobních vlaků ze Dzbelu do Moravské Třebové. Úsek Dzbel – Chornice bude přiřazen k trati Česká Třebová – Dzbel,“ doplnila Šubová.
Opravy nádraží v Olomouci
Protože se z některých spěšných vlaků stanou rychlíky, nebude na trase z Jeseníku do Olomouce přestupovat tak často v Zábřehu na Moravě.
Výluky lze v příštím roce očekávat v souvislosti s pokračováním rekonstrukce olomouckého hlavního nádraží včetně nástupišť, kolejí a trolejového vedení.
„Do poloviny května 2015 nebude přístupný hlavní podchod z vestibulu,“ podotkla mluvčí Českých drah.
Dzbel – Chornice
Odjezd ze Dzbelu:
6:35 a 16:17 v pracovních dnech
8:17 a 18:17 denně
Příjezd do Dzbelu:
6:15, 8:12 a 15:56 v pracovních dnech
7:12 o víkendu
17:56 denně
Související články: