Základní školu Dr. Horáka povede Petra Rubáčová

Čvc 29, 2014
2106 přečtení

Vítězkou konkurzního řízení na místo ředitele školy po odvolaném Ivanu Pospíšilovi se stala bývalá ředitelka školy v Myslejovicích. Radní ji vybrali jako nejlepší ze sedmi uchazečů

David Sekanina

skola dr horaka (2)

Základní škola Dr. Horáka. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Zájemci o místo ředitele na Základní škole Dr. Horáka absolvovali konkurz včera. Dnes jeho výsledky probírali radní a potvrdili doporučení komise. Ta viděla jako nejlepší Petru Rubáčovou.

„Do konkurzního řízení se přihlásily čtyři ženy a čtyři muži, přičemž jeden z nich odstoupil. Rozhodovali jsme se na základě předložené koncepce, profesní praxe a ústního pohovoru,“ potvrdil dnes odpoledne čerstvé rozhodnutí radních vedoucí prostějovského odboru školství František Říha.

„Právě mám v rukou usnesení rady, kde se říká, že na místo ředitele byla vybrána Petra Rubáčová. Do Základní školy Dr. Horáka přichází ze Základní a mateřské školy v Myslejovicích,“ konstatoval Říha s tím, že konšelé dali na doporučení poroty, která po konkurzu sestavila pořadí kandidátů.

Funkce šéfa školy v ulici Dr. Horáka je volná od konce června, kdy někdejšího ředitele Ivana Pospíšila odvolali prostějovští radní kvůli problémům s hospodařením. Jeho nástupkyně má začít úřadovat už v pátek 1. srpna.

Nástupce Ivana Pospíšila to nebude mít lehké. „Čeká ho samozřejmě napravování řady věcí. Je potřeba například vypovědět smlouvy, které nejsou v souladu s legislativou,“ naznačil již dříve vedoucí školského odboru.

Současně však vzkázal, že zřizovatel, to znamená město Prostějov, školu nyní finančně zajistí, aby žáci nepocítili žádný dopad aféry, kvůli níž bylo podáno trestní oznámení na porušení povinností při správě cizího majetku a zkreslování údajů o stavu hospodaření.

Za ředitelem Ivanem Pospíšilem zůstala podle vedení města škoda za zhruba milion a čtvrt.

 

Související články: 

O místo po odvolaném řediteli školy stojí čtyři lidé. Jediný zájemce oficiálně

Včera radní vyhodili ředitele, dnes vyhlásili konkurz na nového

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář