Zádrapa, Velmola, Vantuch. Tři rozhovory na úterý

Čvn 24, 2014
733 přečtení

Aneb Oprášené planetárium, osobní účty kolem Kaska a OP si před smrtí poskočí

David Sekanina

ppfotonovyProstějovDnešní nabídka regionálních novin je ve znamení vcelku zajímavých rozhovorů. Prostějovský deník vyzpovídal čerstvého ředitele prostějovského muzea Daniela Zádrapu a Týdeník Prostějovska končícího jednatele Společenského domu Romana Vejmolu. Rovněž pro Týdeník přibližuje detaily chystaného sobotního odstřelu OP Prostějov velitel vrahovických hasičů Miroslav Vantuch.

Oprášené planetárium

Krabici s pracovními věcmi nebude muset Daniel Zádrapa nosit příliš daleko. Z magistrátu, kde pracoval jako památkář, je to do muzea pár kroků. Novopečený šéf muzea se v interview pro Deník ukázal jako příznivce staronové myšlenky planetária v prostějovské hvězdárně. (Marně o něm snil dlouholetý ředitel Lidové hvězdárny Jiří Prudký.)

Hodonínský rodák Daniel Zádrapa má blízký vztah k moderním informačním technologiím, což se zřejmě promítne i do jeho působení na postu ředitele Muzea a galerie v Prostějově.

Osobní účty kolem Kaska

Za měsíc naopak končí ve funkci Roman Vejmola, jednatel Společenského domu, který před pár dny jako servisní organizaci Kaska zrušili prostějovští zastupitelé.

Muž, který měl Kasko na starosti čtyři roky, mluví o „neférovosti navrženého postupu, nereálnosti z hlediska časového a ekonomické neodůvodněnosti“. Vyjadřuje se i k tomu, zda není v pozadí likvidace organizace něčí osobní zájem a snaha o vyřizování účtů. Radní podle něj neměli dobrou představu o stavu Kaska, protože se k nim nedostávaly zprávy od jejich kolegy Jiřího Pospíšila, jehož Vejmola informoval.

OP si před smrtí poskočí

Druhý rozhovor na webu itydenik.cz nese titulek Rozhovor s Mirkem Vantuchem: VŠE O ODSTŘELU OP!

Velitel dobrovolných hasičů z Vrahovic, kteří budou u demolice asistovat, ujišťuje, že odstřel areálu bývalé oděvní firmy provede jeden z nejzkušenějších střelmistrů v Česku. Všech šest bloků půjde k zemi během několika sekund.

„Skelet budovy by měl „poskočit“ a pak se sesunout. Při odstřelu a pádu dojde k tlakové a podtlakové vlně, tu pocítí i přihlížející. Samozřejmě uslyší i detonaci. A pak přijde prach. Hodně bude záležet na větru a třeba dešti, kam půjde, nemůžeme předvídat,“ cituje Miroslava Vantucha Týdeník.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

 

Vložit komentář