Záchodky za kinem čeká zatěžkávací test. Hody

Čvc 23, 2014
1604 přečtení

Nové toalety za tři miliony a skleněnou zástěnou budou pro vandaly snadným terčem. Bezpečnostní kamera na ně nedohlédne

David Sekanina

wc skolni novostavba (1)

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Zatěžkávací zkouškou nových toalet za kinem Metro budou prostějovské hody. Troje dveře, pro muže, ženy a postižené, se v bílé budce u Smetanových sadů otevřou příští týden.

Tedy ne doslova, příchozí u nich bude chvíli přešlapovat, než najde v peněžence správnou minci. O zářijových Hanáckých slavnostech s burčákem, pivem a vínem se tu dají očekávat skrumáže.

Od příštího pátku

„Předpokládaný termín otevření veřejného WC ve Školní ulici je 1. srpna,“ nahlédla do podkladů mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

Toalety jsou podle ní už kompletně hotové, zbývá jen oficiálně převzít některé části stavby. Její vysoká cena, bezmála tři miliony korun, byla a je terčem kritiky.

Záchodky sice připomínají stavební unimobuňku, ale mají kromě klasického sanitárního vybavení také přebalovací pult, bezpečnostní alarm nebo informační štítky pro nevidomé.

Na skleněnou zástěnu kamera neuvidí

Pochybnosti vzbuzuje skleněná zástěna instalovaná bez ochrany v popředí. Stačí slabý poklep dlaní a rozechvěje se. Na to, že bude navždy odolávat tahům nočních pijáků, bych si nevsadil.

Ve Školní ulici je kamera městské policie, ale na drahé záchodky s relativně křehkou zástěnou nevidí.

„Dohlédne jen do okolí, na samotné toalety ne. Rádius kamery rozšířit nelze. Kdybychom chtěli mít WC pod kontrolou, bylo by nutné uvažovat o novém kamerovém bodě, ale to představuje investici čtyř set tisíc korun,“ zauvažoval šéf prostějovských strážníků Jan Nagy.

O provoz toalet se budou starat technické služby. Zatímco v Knihařské ulici jsou s personálem, ve Školní ulici „obsluha“ nebude. Přístup umožní automat na mince.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář