Za dvě vloupačky se škodou za tři sta tisíc bude mít další soud

Říj 20, 2014
681 přečtení

Zloděje dostihla ve vězení další obvinění

David Sekanina

mrize

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Že musí počítat s větším trestem, než snad původně doufal, se třicátník z Prostějova dozvěděl ve vazební věznici. A není toho málo, co mu přitíží.

„Byl obviněn ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného nakládání s platebním prostředkem,“ vyjmenovala mluvčí policie Irena Urbánková. O co přesně jde? O dvě srpnová vloupání v Kostelci a Prostějově, při nichž napáchal škodu za víc než tři sta tisíc.

„Šestatřicetiletý muž v jednom z domů odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou a také klíče od vozidla Audi A4, do něhož nasedl a z místa činu odjel,“ popsala Urbánková případ z Kostelce na Hané, v němž poškozený spočítal finanční újmu na 272 tisíc korun.

Pro druhou letní vloupačku si zloděj vybral garáž v Prostějově. Čtyři kola, která z něj odvezl, měla hodnotu zhruba 55 tisíc.

„Kriminalisté pachatele v uplynulých dnech zjistili. Odcizené vozidlo nenalezli, ale stále po něm pátrají. Usnesení o zahájení trestního stíhání si obviněný převzal ve vazební věznici, kde je umístěn pro jinou trestnou činnost. Za uvedené skutky mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ uzavřela mluvčí policie.

Vložit komentář