Z extrému do extrému: kvalita ovzduší je teď velmi dobrá

Pro 8, 2014
638 přečtení

V noci výrazně poklesla prašnost v Prostějově. Několikadenní smogová situace skončila

David Sekanina

ovzd

Repro: chmi.cz

Prostějov – Prašnost se v Prostějově kolem nedělní půlnoci výrazně snížila. Zatímco ve čtvrtek musela být kvůli koncentraci prachu ve městě vyhlášena smogová situace, dnes nad ránem se kvalita ovzduší dostala v meteorologických tabulkách na opačný pól a je „velmi dobrá“.

Rozdíl mezi několikanásobným překročením limitu koncem minulého týdne a dnešním stavem je zhruba desetinásobný! Momentálně je koncentrace polétavého prachu asi 20 mikrogramů na metr krychlový

„K poklesu znečišťujících látek v ovzduší došlo vlivem rozptylových podmínek. Odbor životního prostředí upozorňuje na ukončení smogové situace,“ informovala dnes ráno mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Limity smogy nebyly v Prostějově překročeny zdaleka poprvé. Prašnost se ve městě zvyšuje na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Obecná doporučení zní: omezit větrání, pobyt venku, a větší fyzickou aktivitu pod širým nebem.

Prostějov patří z hlediska prahu k nejhorším městům v celém Olomouckém kraji. Situaci může o něco zlepšit plánovaný obchvat a postupně vysazovaný zelený pás kolem města.

Související články:

Zůstaňte doma a nevětrejte

 

Vložit komentář