Vývoj kalamity: zpoždění mají všechny vlaky, autobusy jen některé

Pro 2, 2014
740 přečtení

V úterý kolem poledne se situace znatelně zlepšuje jen na silnicích

David Sekanina

TP_olomouc_2-12-2014 (2)

Foto: archiv HZSOL

Prostějovsko, Olomoucký kraj – Jaká je kolem poledne dopravní situace v kraji?

Vlaky jsou zpožděné na všech tratích, autobusy nabírají časovou ztrátu.

Železnice

Podle úřadu Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje je situace nejhorší na Přerovsku a Olomoucku.

„Nejmenší zpoždění jsou v severní části okresu Šumperk a v okrese Jeseník. České dráhy nadále žádají cestující, aby především na elektrifikovaných tratích odložili z důvodu silné námrazy své cesty,“ tlumočila těsně před polednem výzvu Českých drah Kamila Navrátilová z krajského úřadu.

Dráhy informují, že na tratích mimo koridory Ostrava – Praha a Přerov – Břeclav jsou zamrzlé výhybky ve stanicích. „Dieselové motorové vlaky jsou proto zpožděné v řádu desítek minut,“ doplnila Navrátilová.

Silnice

Brzy by měla skončit oboustranná uzavírka silnice z Plumlova do Drahan, cesta z Myslejovic do Otaslavic je už podle všeho protažená a sjízdná.

Z Prostějova do Drahan jezdí autobusy Autodopravy Tesař. „Jezdíme tudy. Zatím nikdo z řidičů problémy nehlásil. Co vím, byly tu jen popadané větve,“ uvedl Otakar Tesař.

Dobrou zprávou také je, že prostějovský dopravce FTL vypravil dnes většinu spojů, některé ovšem nabírají zpoždění.

„Společnost Arriva Morava nehlásí žádné nehody, Vojtila Trans jezdí bez větších problémů stejně jako Autodoprava Sttudený a Auta – Busy Studený,“ hlásí krajský úřad s tím, že na silnici z Olomouce do Přerova se tvoří kolony a autobusy tak nemohou jet na čas.

Hasiči se nezastavili

Pokračují výjezdy hasičů k popadaným větvím a stromům. Leží nejen na silnicích a chodnících, ale i drátech elektrického vedení.

„Od osmé hodiny ranní do půl jedenácté dopoledne jsme zasahovali u devatenácti událostí, které měly souvislost s počasím. Pět výjezdů bylo na Prostějovsku, dvanáct na Přerovsku,“ uvádí mluvčí krajských jednotek hasičů Vladimíra Hacsiková.

Související články:

Námraza: vyhněte se parkům!

Na vlak nechoďte. Kalamita trvá i na silnicích

Ledovka: kalamita a desítky nehod. Vlaky uvízly na trati (aktualizováno)

Foto: archiv HZSOL

Vložit komentář