Výšovice jsou průjezdné

Čvn 19, 2015
1311 přečtení

Pokud to ještě nevíte, tak přes Výšovice se už dá zase jezdit

David Sekanina

vysovice.archiv.ou

Foto: archiv OÚ Výšovice

Výšovice – Silnice kolem křižovatky na příjezdu od Prostějova opravovali dělníci od začátku dubna a řidiči, kteří si nevšimli přenosných značek umístěných už několik kilometrů před obcí, nebo to zkrátka riskli, byli nemile překvapeni. Odbočit se totiž nedalo ani na samotném začátku vesnice do Vranovic či dokonce zpátky na Určice.

Rekonstrukce spojená s úplnou uzavírkou měla trvat do konce června. Slavnostní otevření průtahu, na které má dorazit dokonce sám hejtman, je plánováno na pondělí 22. června, ale fakticky už teď není na silnici žádná překážka. „Průjezd obcí byl otevřen,“ informoval už 11. června na webu obce starosta Jakub Haluza.

Ve Výšovicích se letos opravila část cesty a položil další kus dešťové kanalizace. Nový průtah vesnicí, na který už před dvěma lety dal bokem krajský úřad skoro padesát milionů, se budoval už loni zjara.

„Součástí prací v roce 2014 byla rekonstrukce mostu přes Vřesůvku, kanalizace pro odvodnění silnice, úprava autobusových zastávek, zpomalovací ostrůvky při vjezdu do obce,“ jmenovala mluvčí hejtmanství Kateřina Navrátilová.

Vložit komentář