Vyšetřování červnové nehody u Grandu ještě neskončilo

Srp 13, 2014
541 přečtení

Mladíka, který smetl cyklistku, hledá policie zatím marně

David Sekanina

posta prechod (13)

Přechod u pošty. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Cyklistu, který v plné rychlosti srazil starší ženu na kole před hotelem Grand v Prostějově, policie stále hledá. Po viníkovi nehody, již cyklistka odnesla zraněním, pátrá marně od středy 18. června.

„Znovu se obracíme na veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění tohoto střetu. Došlo k němu deset minut před sedmou hodinou večer v blízkosti hotelu Grand v Palackého ulici. Cyklistka přejížděla po přejezdu pro cyklisty od pošty k prodejně elektro. V tu chvíli se ovšem od Žižkova náměstí přiřítil po chodníku mladík na kole, který ve velké rychlostí objel roh elektro prodejny a v protisměru narazil do cyklistky, až upadla na zem,“ popsala mluvčí policie Irena Urbánková.

Omluvně hlesl a zmizel se zraněným okem

Podotkla, že mladík se po chvíli zastavil, vrátil se k ženě, jedním slovem se jí omluvil a odjel. Pro zraněnou přijela záchranka, protože potřebovala ošetření v nemocnici.

Mladý cyklista se sám policistům nepřihlásil a ti ho zatím hledají marně. „Jedná se o muže ve věku kolem čtyřiadvaceti let, vysokého asi sto osmdesát centimetrů, podsadité postavy. Vlasy má kaštanové, nakrátko ostříhané. Jel na horském jízdním kole,“ uvedla Urbánková s tím, že si při srážce pravděpodobně zranil levé oko.

Vyšetřovatelé případu by uvítali, kdyby se jim přihlásili svědkové. Čekají na ně na dopravním inspektorátu v Havlíčkově ulici nebo je lze kontaktovat na číslech 974 781 580 a 158.

Nepřesný popis viníka

Den po nehodě policie nepřesně uvedla, že ženu srazil „řidič nezjištěného vozidla“. Možná proto je jí také dosud nepřihlásil nikdo, s jehož svědectvím by si vystačila.

Vložit komentář