Vyjde průvodce Toulání Prostějovskem

Pro 11, 2014
1403 přečtení

Praktickou příručku popisující současné turistické trasy připravil Klub Kosíř. Vyjde v lednu

David Sekanina

turisticka znacka

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Příští rok se v batůžcích výletníků objeví knížečka s názvem Toulání Prostějovskem – Praktický průvodce pro pěší turisty. Chystá se ho vydat Klub českých turistů Kosíř.

„Podobný průvodce vyšel jen jednou a to před osmdesáti lety. Od ostatních turistických příruček se liší tím, že se nevěnuje cílům, k nimž cesty vedou, ale cestám samotným. Popisuje je,“ hlásí se hrdě k inspiraci Turistickým průvodcem po prostějovsku, plumlovsku a vysočině Drahanské, kronikář klubu a spoluautor nové publikace Karel Kotyza.

Dílko z roku 1933 spatřilo světlo světa díky středoškolskému profesorovi Josefu Simonovi, nový průvodce má vyjít v lednu 2015.

Zajímavosti, občerstvení…

Milovníci turistiky v něm najdou například informace o tom, jaký druh cesty je na túře čeká, zda polní, lesní, štěrková či asfaltová, na co zajímavého narazí, kde jsou odpočívadla, občerstvení, restaurace.

„Takové věci jsou pro pěšího velmi důležité. Jen doufáme, že náš průvodce vydrží dlouho aktuální,“ uvažuje Karel Kotyza.

Nová trasa z Běleckého Mlýna 

Jaké trasy se do Toulání Prostějovskem dostanou? „Je jich mnoho. Chybět nebudou klasické červené tratě na Plumlov, Malé Hradisko, Stražisko, ale speciálně bych doporučil úplně novou trasu z Běleckého Mlýna přes Bílovice, Kostelec na Hané do Smržic. Je zelená a značkaři ji vytýčili teprve letos,“ upozornil Kotyza.

Klub českých turistů Kosíř dostal na grafiku a tisk brožury Toulání Prostějovskem sedm tisíc z veřejné finanční podpory. Chcete-li se o ní dozvědět něco víc, můžete se členy Kosíře vyrazit na Štěpánský pochod a poptat se jich cestou. Poslední akce klubové sezony se uskuteční v pátek 26. prosince.

Vložit komentář