Vyděsí Večerník prostějovské zastupitele?

Zář 22, 2014
3405 přečtení

Bulvární noviny vyvíjejí nepřímý tlak na členy městského sboru, aby ustoupili hrozbám soukromé firmy Manthellan

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Zastupitelský sbor čeká zítra poslední zvedání rukou. Někteří zastupitelé je možná mají odkrvené už teď, protože rozlučkové sezení pro ně relaxační nebude.

Návod, jak by měli hlasovat, jim nepokrytě podává dnešní vydání Prostějovského večerníku.

Připomeňme si pro tuto příležitost, že noviny vlastní dlouholetý člen rady a zastupitel za ODS Zdeněk Peichl.

V textu „Manthellan hrozí žalobou, magistrát se řítí do půlmiliardové pasti“ Večerník například píše:

…jak z celé šlamastiky vyjít s čistým štítem, je okamžitě schválit změnu územního plánu.

Nebo:

Na úterním jednání Zastupitelstva Statutárního města Prostějova se zřejmě udělá všechno pro to, aby se hrozba žaloby od společnosti Manthellan odvrátila.

Všichni věříme, že vrcholní komunální politici vezmou rozum do hrsti a schválí potřebné návrhy, aby se dostálo všem slibům zakotveným ve smlouvě o smlouvě budoucí se společností Manthellan.

a…

V případě, že magistrát spor se společností Manthellan prohraje tím, že nedokáže dodržet vzájemnou smlouvu, skutečně hrozí náhrada až půlmiliardové škody. A prostějovský občan pak právem bude moci požadovat tuto škodu po jednotlivých zastupitelích!

Pár dnů před volbami snahu o nezúčastněnou žurnalistiku místní bulvární list ani nepředstírá. Vypadá to, že by spíš rád, kdyby prostějovský zastupitel při četbě drkotal zuby, raději už nad ničím nepřemýšlel a při hlasování byl připraven stáhnout půlky.

O co vlastně jde? Firma Manthellan, která na místě dnešního Kaska hodlá stavět nákupní galerii, podala na Prostějov žalobu kvůli nedávno schválenému územního plánu města, který jí, jak tvrdí, klade jejímu podnikatelskému záměru překážky. Argumentuje, že došlo k porušení smlouvy o smlouvě budoucí, již v roce 2010 s vedením radnice podepsalo.

Jak zareagovala radnice? Bez cirátů. Dosluhující konšelé zatroubili k ústupu a zařadili na program posledního současného zastupitelstva tyto body:

3. Pořízení II. změny ÚP Prostějov

4. Ukončení pořizování regulačního plánu pořizovaného dle podnětu společnosti MANTHELLAN, a.s. ze dne 24. 8. 2012 a pořizování regulačního plánu dle podnětu společnosti MANTHELLAN, a.s. ze dne 6. 2. 2014

5. Zrušení Územního plánu zóny části centra města Prostějova

To byl ovšem krok, který už podruhé spojil opoziční politické subjekty. Jestliže na začátku září sepsali lídři ANO, Změny pro Prostějov, TOP 09 a KDU-ČSL výzvu, aby se nepřipravovala demolice jezdeckých kasáren, nyní apelují na radu, aby body 3, 4 a 5 z programu jednání zastupitelstva stáhla.

„Vyzýváme radu, aby do konání voleb nekonala žádné kroky, které jakkoli ovlivní pozici budoucího zastupitelstva v případném sporu města se společností Manthellan,“ píše se ve společně podepsané dokumentu.

Například podle prostějovské TOP 09 se Manthellan dopouští vydírání.

„Potvrzuje to i krok rady města, která na jednání zastupitelstva zařadila praktické splnění Manthellanem navrženého rozsudku. Tento krok rady je zcela nepřijatelný a vede k podezření, že hájí zájmy společnosti Manthelan a ne zájmy občanů,“ vyjádřil se dnes předseda prostějovské TOP 09 Aleš Matyášek.

Chcete-li vidět, jak to všechno dopadne, přijďte 23. září na galerii nad obřadní síní radnice. Zasedání začíná v jednu po obědě, ale nejspíš bude na balkoně narváno, tak dorazte s předstihem.

 

Výzva radním… 

vyzva1Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář