Vrah se přiznal doktorce, že umlátil hranolem muže

Kvě 19, 2015
865 přečtení

Motivem vraždy, která se odehrála v Prostějově před deseti dny, byly drogy

David Sekanina

vezeni

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Zhruba po roce vyšetřují policisté v Prostějově opět vraždu. Obětí je tentokrát osmatřicetiletý muž, vrahem sedmadvacetiletý mladík a motivem činu drogy.

„Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje obvinili v těchto dnech ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy muže z Olomouce. Odehrála se v přízemí rodinného domu v Prostějově,“ konstatovala mluvčí policie Jitka Dolejšová.

Obviněný muž měl v sobotu 9. května několikrát udeřit do hlavy dřevěným hranolem osmatřicetiletého muže a způsobit mu zranění, kterým napadený na místě podlehl. „Útočník se vzápětí svěřil se svým jednáním ošetřující lékařce, která celou událost oznámila policistům,“ informovala Dolejšová.

Kriminalisté začali ihned jednat. Po příjezdu na místo, které pachatel uvedl, našli v přízemí rodinného domu mrtvého, jehož zranění vykazovalo znaky násilí. „Policisté provedli ohledání místa činu a zajistili veškeré stopy. Byla nařízena soudní pitva, které potvrdila, že muž zemřel násilnou smrtí,“ poznamenala tisková mluvčí policie.

Dodala, že napadený se s obviněným znal a vražda byla vyvrcholením konfliktu mezi nimi. „Obviněný byl konzumentem drog a drogy byly také předmětem sporů mezi oběma muži,“ uzavřela Jitka Dolejšová.

Vrah je už ve vazbě. V případě prokázáni viny mu hrozí trest odnětí svobody od dvanácti do dvaceti let.

Naposled se v Prostějově stala vražda loni v červenci. Osmačtyřicetiletá žena zemřela v nemocnici poté, co ji napadl o sedm let starší, na mol opilý muž. V roce 2012 se stal obětí loupežné vraždy přímo ve svém bytě v Okružní ulici dvaaosmdesátiletý důchodce.

 

Vložit komentář