Volič nevychází z úžasu

Zář 22, 2014
42452 přečtení

Tři týdny před komunálními volbami se provalilo, že koupaliště v Kostelecké nebude. A z radnice se navíc šíří strach z půlmiliardové pokuty

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Poslední týdny před volbami přinášejí užaslým prostějovským voličům opravdu slušně kalibrovaná překvapení.

Navzdory slibům radních, že „koupaliště v Kostelecké plánujeme, jen čekáme, až budou vypsané nějaké dotace“, se prostějovský volič nyní dozvídá, že na místě koupaliště vyroste nová multifunkční sportovní hala za 110 milionů korun.

„Hala bude součástí národního olympijského centra zaměřeného na tenis a volejbal, které bylo v Prostějově otevřeno letos na jaře,“ píše se v tiskové zprávě agentury TK Plus. V pátek to osobně sdělil světu i její šéf Miroslav Černošek.

Dohady, které drželo na uzdě snad jen falešné matení ozývající se z radnice, že „záměr koupaliště žije“, se nyní proměnily v realitu.

„Nic nechceme, prachy dá stát, podporuje to kraj a od Prostějova potřebujeme jen pozemky,“ dalo by se parafrázovat veřejné sdělení připomínající (nezasvěceným) blesk z čistého nebe. A doslova v něm stojí:

„Prostějovská radnice přislíbila na projekt poskytnout pozemky.“

Kdy? Včera nebo před týdnem? Vždyť sliby jsou už několik let stejné: „Počkejte, koupaliště postavíme“. Volič si musí udělat obrázek sám. Říká se tomu: vodit někoho za nos.

Z piedestalu nezúčastněného kraje (v jehož vedení má Prostějov náměstka hejtmana) zní, samozřejmě, oslavné ódy.

„Je to velký počin a zařadíme se mezi šest krajů, ve kterých vznikají národní olympijská centra. Prostějov je středobodem tenisu a dělá kraji vekou reklamu, takže se k této iniciativě stavíme veskrze kladně,“ tvrdí hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Volby jsou za tři týdny a nikdo neví, kdo bude Prostějovu v následujících letech vládnout. Agentura TK Plus má ovšem o budoucnosti jasno. Ví, že „nová hala má být v Prostějově postavena v letech 2016 – 2017.“

Na koupaliště v Kostelecké zapomeňte.

http://prostejovske-platky.cz/koupaliste-v-kostelecke-zapomente/,

http://prostejovske-platky.cz/bagry-uzaviraji-eru-koupaliste-v-kostelecke-ulici/

Obyvatelé Prostějova přece potřebují Národní olympijské centrum pro vrcholové sportovce. A potřebují ho hned vedle soukromého tenisového areálu TK Plus, agentury, která tím v klidu a pohodě rozšíří své slavné impérium.

Přestože mnozí varovali, že to bude na úkor pozemků v obecním vlastnictví a v rozporu s tím, co chtějí obyčejní lidé, vypadá to, že mlčeti (zamlčovati) je opravdu „zlato“. Nauč se tedy, občane, držet hubu.

Má smysl se upínat k volbám? Mnoho Prostějovanů si to, podle mě, nemyslí a je hodně skeptických.

Přesto, říjnové komunální volby jsou zřejmě jediným možným způsobem, jak také něco udělat s tím, že dvě politické strany po dvaceti letech vládnutí a utilitární dělby moci dospěly do bodu, kdy se jejich zásluhou šíří v Prostějově panika, že pokud ti, kteří oficiálně reprezentují obyvatele města v zastupitelstvu, otrocky neskloní hřbet před komerčními zájmy soukromé firmy, budeme jí muset zaplatit půl miliardy. (Viz kauza Manthellan.)

Také si říkáte, jak se to mohlo stát?

 

Čtěte také: 

Škatule po Prostějovsku

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

 

1 komentář

Vložit komentář