Vlaky vynechají Prostějov. Začíná přestavba nebezpečného přejezdu (aktualizováno)

Srp 19, 2014
1138 přečtení

Dělníci se pustí do rekonstrukce železničního přejezdu, kde skončil život několika lidí. Asi týden potrvá v Prostějově výluka

David Sekanina

olomoucka uzavirka

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Práce kolem trati už začaly, za pár dnů se dělníci pustí přímo do železničního přejezdu v Olomoucké. Jeho rekonstrukce je součástí komplexní obnovy celého dopravního uzlu.

Podle informací Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje mají kvůli ní přestat jezdit vlaky mezi hlavním a místním nádražím v Prostějově od středy 20. do pátku 29. srpna. Skutečným termínem přerušení železniční dopravy ve městě bude ale podle zjištění redakce Prostějovského deníku období od 26. srpna do 4. září. Tento termín uvádějí České dráhy.

„Všechny vlaky ve vyloučeném úseku budou nahrazeny autobusovou dopravou,“ konstatovala mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Náhradní zastávky najdou cestující na hlavním nádraží vlevo před budovou na stanovištích G a H. Od místního nádraží budou odjíždět rovněž od zastávky vlevo.

Na železničním přejezdu v Olomoucké ulici přišlo v minulosti o život několik lidí včetně jedenáctileté školačky. O tom, že je přejezd potřeba opatřit závorami, se mluví už několik let. Čekalo se s tím právě na rekonstrukci křižovatky v Olomoucké.

Související články:

Čekání na dopravní peklo: Olomoucká je zavřená

Kolony budou do půlky srpna. Pak se Olomoucká zavře úplně

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář