Vietnamec schovával v rozkroku pervitin za tři sta tisíc

Čvc 10, 2014
783 přečtení

Celníkům se podařil úlovek při kontrole Audi z Prostějova do Olomouce (video)

David Sekanina

Foto: archiv PČR

Prostějovsko – Tři sta gramů pervitinu schovával v rozkroku Vietnamec, který se nezdál hlídce celníků. Seděl v autě, které zastavila k běžné kontrole mezi Prostějovem a Olomoucí. Pervitin by na černém trhu stál tři sta tisíc. Celní správa k tomu dnes vydala tiskovou zprávu, kterou citoval jako první zpravodajský servis sumpersko.net

Byl nesvůj

„Krátce před sedmnáctou hodinou zastavili celníci vytipované osobní vozidlo Audi s českou poznávací značkou. Dva muži a žena s ročním dítětem tvrdili, že nic nevezou, že jedou na výlet do Ostravy. Vzhledem k nervóznímu chování jednoho z mužů se celníci rozhodli použít narkotest,“ popsala Marie Bortlová z krajského celního úřadu.

Protože stěry z rukou muže ukázaly přítomnost psychotropních látek, pustili se celníci do prohlídky.

Až deset let vězení

„Muž ukrýval pod kalhotami v oblasti genitálií tři sta gramů pervitinu. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy hrozí osobám trest odnětí svobody v délce dvou až deseti let,“ konstatovala Marie Bortlová.

Případ podle celníků nepatří k ojedinělým. „Od letošního ledna jsme zabavili 710 gramů pervitinu a 8400 kusů tablet s pseudoefedrinem,“ uvedla mluvčí celního úřadu.

Podívejte se na video, jak muž vytahuje z kalhot sáčky s drogou (Zdroj: Celní správa)

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář