Vánoční stánky čekají na složení

Lis 19, 2014
926 přečtení

Nejpozději příští týden z nich zavoní punč

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Vánoční jarmark oficiálně začíná až příští pátek, stánky na náměstí T. G. Masaryka budou ale stát dřív. Snad už zítra, protože nechávat stavební díly rozložené jen tak na dláždění a na lavičkách déle než dvě noci (první hromady dřeva se tu objevily už v úterý) by nebylo moc rozumné.

Na druhou stranu prostor před radnicí, jak jsme se mohli přesvědčit 17. listopadu, teď městští policisté bedlivě střeží. Snad žádné prkno nezmizí jako topivo do slumu a nebude potřeba narychlo frézovat nové.

Do Štědrého dne

Vánoční jarmark oficiálně „poběží“ od 28. listopadu do 24. prosince. V den jeho zahájení se také slavnostně rozsvítí vánoční strom, který zatím na prostějovském náměstí nestojí, což ovšem není nic dramatického, protože se obvykle zasazuje do země až koncem předvánočního měsíce.

Po předadventním pátku, kdy se strom rozbliká při andělské show Divadla Kvelb, nastane předadventní sobota 29., která nabídne program v klubu Duha. Filmové pohádky, tvůrčí minidílnu, loutkoherecké Loudadlo.

Na kuželně každý rok vyroste zhruba dvacet dřevěných boudiček. Kromě punče nabízejí medovinu, pečené kaštany, čaje, jmelí a další sváteční ozdoby.

Vložit komentář