V srpnu už počasí na koupání nebude

Srp 12, 2014
1550 přečtení

Srpen očekávají meteorologové teplotně podprůměrný, zato s nadprůměrem srážek

David Sekanina

Koupaliště Nezamyslice

Ilustrační foto: archiv

Prostějov – Více než třetina vody, která spadla na Prostějov z nebe od počátku roku, napršela v červenci. Přesto byl první měsíc prázdnin teplý a slunečný. Srpnový výhled v tomto smyslu moc optimistický není.

Zatímco červen byl extrémně suchý, meteorologická stanice na prostějovské hvězdárně naměřila v tomto měsíci jen 22,2 milimetrů srážek, v červenci spadlo 109,2 milimetrů vody. Je to dost, protože od ledna je pro Prostějov srážkový úhrn 292,8 milimetrů.

Předpovědi meteorologů na srpen moc nepotěší. Měsíc má být z hlediska deště nadprůměrný a z hlediska teploty lehce podprůměrný. Průměrná teplota v srpnu bývá přitom 16,4 °C.

Největší zima bude příští týden

„Nejchladnější bude vzhledem k dlouhodobému průměru předposlední srpnový týden,“ hlásí český hydrometeorologický ústav. Napršet má v jednotlivých týdnech od patnácti do dvaceti milimetrů vody.

Žádné slunečné vyhlídky, příjemné může být je ohlédnutí za červencem. Jeho nejteplejším dnem byla v Prostějově neděle 20., kdy teploměr dostoupal k 33 °C.

„Přes třicet stupňů se dostala teplota 7., 16. až 21. a 27. července, což znamená, že těchto osm dnů bylo tropických,“ podotkla Božena Černohousová z hvězdárny v Kolářových sadech.

 

Související články:

Po suchém červnu přijdou deště a bouřky

Květen se přes třicítku nedostal

Sucho se vrací, Hloučela je u dna

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář