V Rašnerově pekárně rejdily myši

Čvc 6, 2014
982 přečtení

Inspektoři zavřeli pekárnu v Mohelnici kvůli výskytu hlodavců a hmyzu. Firma vozí chleba i do Prostějova

David Sekanina

trus v těstě

Foto: archiv SZPI

Mohelnice, Prostějov – Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce zavřeli v pátek Rašnerovu pekárnu v Mohelnici kvůli výskytu myší a hmyzu. Stejnojmenná firma má v Mohelnici jednu ze svých pekáren. Druhou pekárnu provozuje ve Vyškově, odkud pravděpodobně vozí chleba, rohlíky a další výrobky také do svého prostějovského obchodu ve Svatoplukově ulici.

Pekárny v Mohelnici se kontroloři zděsili.

Myši, larvy, moli, potemníci

„Zákaz užívání prostor uložili z důvodu závažného a opakovaného porušení hygienických předpisů. Opakovanou kontrolou byl zjištěn živý hlodavec ve výrobní hale, mnohačetný výskyt stop přítomnosti hlodavců, zejména trusu v prostorách výroby pečiva a u výrobních zařízení, v blízkosti uskladněných surovin k výrobě potravin a u skladovaného nebaleného pečiva. Dále inspekce zjistila výskyt lezoucího a létajícího hmyzu v různých vývojových stadiích, zejména larev, molů a potemníků,“ shrnul mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Nic nenapravili

Inspektoři byli v Rašnerově pekárně v Mohelnici už minulý čtvrtek. Majiteli nařídili důkladnou deratizaci a sanitaci, ale při kontrole následujícího dne zjistili, že se nic nezměnilo.

„Neakceptovatelný stav v oblasti hygieny provozu trval, a proto inspekce okamžitě uložila zákaz užívání prostor pro provoz potravinářského podniku. Ten potrvá až do odstranění zjištěných nedostatků, což opět prověříme kontrolou,“ konstatoval Kopřiva s tím, že s provozovatelem bude zahájeno správní řízení o uložení pokuty. Ta se může pohybovat až ve statisících korun.

Rašnerova pekárna má sídlo ve Vyškově a pečivo peče také ve Vyškově. Prodejnu má například v Přerově, Olomouci, Kroměříži, Brně, Ivančicích, Svitavách, Rajhradě a také v Prostějově.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář