V nezamčeném autě čekal na zloděje dárek. Deset tisíc

Kvě 15, 2014
427 přečtení

Živnost mají zloději jistou. Lidé dělají stále stejné hlouposti. Svědčí pro to i poslední dva případy z Prostějova. První se stal v Lidlu na Újezdě, kde zákaznice přišla o peněženku v nákupním vozíku. O víc než deset tisíc je pak chudší řidič, který ve Vrahovicích nezamkl auto.

Ilustrační foto: archiv PČR

Ilustrační foto: archiv PČR

David Sekanina

Prostějov – „Peněženku s celým obsahem ukradl ve středu 14. května osmatřicetileté ženě neznámý zloděj. Nakupovala před večerem v supermarketu na Újezdě a do nákupního vozíku si odložila kabelku,“ popsala Irena Urbánková z krajského ředitelství policie. „Paní měla v peněžence tisíc sto korun, doklady a platební kartu,“ vyjmenovala.

Mnohem větší škody sčítal včera ale padesátník, který ráno kolem deváté zaparkoval před domem v ulici Jano Köhlera, ale zapomněl zamknout auto.

„Ke svému vozu značky Mercedes Benz se vrátil za pouhých deset minut, ale i tak krátká doba stačila zloději na to, aby nepozorovaně sebral ze sedadla látkový batoh a mobilní telefon,“ konstatovala Urbánková.

To, že krátce poté přinesla batoh řidiči poctivá nálezkyně, která jej našla pohozený ve vedlejší ulici Hrázky, byla pro pětapadesátiletého muže slabá náplast. Uvnitř už totiž nenašel ani občanku, ani řidičák, ani 9 350 korun, co byla jeho hotovost v peněžence.

Je sice dost nepravděpodobné, že policie pachatele najde, ale pokud ano, pro oba má trestní zákoník sazbu až dvou let odnětí svobody.

 

Vložit komentář