Ústupky Manthellanu prošly tři dny před volbami

Říj 8, 2014
921 přečtení

Soukromá firma dostala od odcházejících zastupitelů velkorysý dárek. Předán byl pod „transparentem“ hrozby soudem

ppfotonovyDavid Sekanina

Prostějov – Ze všech prostějovských médií zatím jen Prostějov Times referovaly o včerejším zásadním hlasování o pořízení změny územního plánu podle přání soukromé firmy, která uprostřed města, za kostelem a novým nákupním střediskem Zlatá brána, chce postavit obří nákupní komplex Galerie Prostějov.

Strany z vedení Prostějova na mimořádném zasedání tři dny před komunálními volbami ústupné kroky vůči olomouckému investorovi, společnosti Manthellan, odhlasovaly. Manthellan nedávno zažaloval radnici a hrozí požadavkem téměř půlmilionového odškodnění.

„Primátor svírá chvějící se rty. Jednomu z radních zaskočil v krku rohlík. Jeho kolegyně rudne, další se ošívá. Všichni (ano, i kavalír, který si obvykle hraje s tlačítky hlasovacího přístroje), napjatě sledují tabuli s výsledky hlasování,“ tak dramaticky popisuje dění v obřadní síni radnice ze včerejšího odpoledne Prostějov Times.

Právní rozbor, který vznikl narychlo na návrh zastupitelů z KSČM, sice uvádí, že žaloby Manthellanu se Prostějov nemusí bát. Přesto ti, kdo tento posudek na předchozí schůzi zastupitelstva požadovali, hlasovali včera s koaličními stranami.

„Velká koalice si body týkající se úprav územního a regulačního plánu bez problémů odhlasovala. Podle mě je to velký průšvih, který zahájil proces vedoucí k zásadním změnám řádně přijatého územního plánu na základě výhrůžek soukromého subjektu,“ komentoval dnes ráno výsledek mimořádné schůze předák prostějovské TOP 09 Aleš Matyášek.

Ukázalo se, že protesty a veřejné výzvy této i dalších stran – ANO, Změny pro Prostějov a KDU-ČSL neměly dostatečnou účinnost. Koaličním členům městského sboru se na rozdíl od zářijové schůze, kdy ochotně odhlasovali odklad sporých bodů, podařilo zajistit dostatek hlasů i v politických vodách opozice.

Pro byli poslanci ČSSD, hnutí Pévéčko, KSČM a přidal se i Okamurův Úsvit. Koaliční ODS se na posledním zasedání překvapivě postavila proti vůli svých dlouholetých koaličních spolupracovníků.

Související články:

Právní rozbor rozptyluje obavy z žaloby, zní z opozice

Co píšou prostějovské noviny?

Vyděsí Večerník prostějovské zastupitele?

Manthellan zažaloval Prostějov

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář