Úřadu práce ubylo za měsíc 19 klientů

Srp 8, 2014
586 přečtení

Dalších 5455 nezaměstnaných z Prostějova a okolí v evidenci zůstává

David Sekanina

up ilustrackaProstějovsko – Úřad práce zveřejnil statistiku, kterou dělá každý měsíc. Že by bylo v Prostějově a okolí něco nového, to se rozhodně říct nedá.

V evidenci je pořád plus minus pět a půl tisíce nezaměstnaných, od června do července ubylo v šanonech jen devatenáct složek. V podstatě stejně na tom bylo Prostějovsko i minulé léto. V tabulce za červenec tehdy stálo: 5796 uchazečů o zaměstnání.

Agenti s teplou vodou, dělníci, kamioňáci, servírky

Žádný vývoj nezaznamenala ani poptávka. Pokud rodiče kdysi strašili své děti, že když se nebudou učit, budou z nich popeláři, dnes má tato profese leckdy větší kredit a lidštější podmínky než obchodní zástupce, pojišťovák nebo telefonistka v call centru. A právě těchto pozic je na trhu práce v současném kapitalistickém Česku nejvíc.

„Také jsme v červenci evidovali v Olomouckém kraji 439 volných míst pro kvalifikované soustružníky, zámečníky, svářeče a nástrojaře, mechaniky nebo opraváře strojů,“ podotkl Jaroslav Mikšaník z krajského úřadu práce s tím, že velký zájem je o stavební dělníky, řidiče náklaďáků, číšníky, servírky, kuchaře.

Pořád 6,8 %

Struktura zaměstnavateli nabízených míst se nezměnila už řadu měsíců, ba roků.

Pro úředníky klíčová statistická položka, takzvaný podíl nezaměstnaných osob, nedoznal v Prostějově za dva měsíce změn a činí 6,8 procent. Trpce pozitivní zprávou je tak snad jen to, že žádný z velkých zaměstnavatelů neohlásil pracovnímu úřadu v nejbližší době propouštění.

 

Související články:

Nezaměstnanost stále snižují sezonní práce (aktualizováno)

5 657 lidí shání na Prostějovsku práci

 

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář