Únor v knihovně: besedy, výstava, karneval

Úno 2, 2015
533 přečtení

Sníh a mráz čtenářům v prostějovské knihovně nehrozí

Jitka Kadlecová

Foto: D. Sekanina

Únor je jedním z nejkratších a také nejchladnějších měsíců v roce. Pokud jste nadšený čtenář a zaberete se do opravdu dobré knihy, tak vám sníh ani mráz nejspíš vadit nebudou. Zkoušet to vám však rozhodně nedoporučujeme a nabízíme příjemnější alternativu. V knihovně najdete suché a hřejivé prostředí, kde si knihy můžete nejenom vypůjčit, ale i v pohodlí číst, nebo zde potkat zajímavé lidi.

I tento měsíc jsme pro vás připravili bohatý kulturní program. Sejdeme se u bylinkového čaje se Zdeňkou Bašnou, budeme diskutovat s Janou Adámkovu a Terezou Greplovou o bezpečnosti seniorů, zahřejeme se na výletě do Egypta, užijeme si bláznivého karnevalového veselí a pobesedujeme s přerovskou psycholožkou Petrou Kolaříkovou o životě.

Cesty po Egyptě

Máte dovolenou v Egyptě spojenou s písečnými plážemi, rozpálenou pouští, luxusními hotely a drahými turistickými atrakcemi? Emeritní ředitel knihovny, dnes především cestovatel Miloš Kvapil, vás přesvědčí o tom, že dovolenou v Egyptě lze strávit i jinak. Přijďte si poslechnout 11. února v 17 hodin zajímavé vyprávění o putování po této nevšední a exotické zemi.

Beseda s psycholožkou

Možná nejste ve svém životě tak úplně spokojeni. Ocitli jste se například v komplikované rodinné situaci, trápí vás pracovní problémy nebo řešíte nějaké zdravotní komplikace. Většinu nástrah, s nimiž se v životě setkáváme, dokážeme zpracovat a vyřešit sami. Existují však různé životní situace, se kterými si poradit nedokážeme. Pak je dobré vyhledat pomoc psychologa, který je tu od toho, aby vám ukázal cestu, jak můžete daný problém zvládnout a vypořádat se s ním. Pokud byste se rádi dozvěděli, co obnáší práce psychologa, přijďte k nám 19. února v 17 hodin na besedu s Petrou Kolaříkovou.

Bylinky a rady, jak na kapsáře

V současné době, kdy je na trhu nepřeberné množství chemických léčebných preparátů slibujících zázraky, se stále více lidí obrací k přírodní medicíně. O bylinkách, jejich účincích, sběru a praktickém využití si budeme povídat nad šálkem čaje 5. února ve 14 hodin s paní Zdeňkou Bašnou.

V rámci Senior klubu nás navštíví Jana Adámková a Tereza Greplová ze skupiny prevence prostějovské Městské policie. Budeme si s nimi povídat o kriminalitě v našem městě, o tom, jak se chránit před napadením či okradením i o tom, jak se správně chovat v silničním provozu. Diskutovat budeme 10. února v 10 hodin v podkrovním sále knihovny.

Poradna, dílna, výstava

První čtvrtek v měsíci, 5. února, od 15 do 17 hodin se na nás můžete obrátit se svými spotřebitelskými problémy. V tuto dobu vám budou k dispozici pracovnice olomoucké pobočky Sdružení obrany spotřebitelů.

Tvořivá knihovna se bude konat, jak je zvykem, poslední úterý v měsíci, tedy 24. února v 9 hodin. Tentokrát budeme vyrábět prostírání z obalů od čajových sáčků. Na tuto akci je bohužel počet míst omezen, zájemci se musí přihlásit předem na půjčovně.

Pro děti jsme na 12. února připravili již tradiční karneval. Bude zde pro vás a vaše ratolesti připravená hromada soutěží a legrace vůbec. Každý, kdo přijde mezi 15-17 hodinou v nějaké masce, dostane malý dárek.

Celý měsíc se můžete přijít podívat na výstavu Zajímavosti ze světa literatury, čtení a psaní, která je instalována v naší podkrovní Galerii Na Půdě. Do konce února si tak budete moci prohlédnout na padesát neobvyklých postřehů ze světa knih, literárních autorů, spisovatelství, čtenářství a vůbec všeho, co s tím souvisí.

 

Vložit komentář