U soudu dělají nový chodník

Čvn 11, 2015
950 přečtení

Kus Havlíčkovy ulice dostane novou dlažbu. Podle plánu do pondělí 15. června

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Řidičům na silnici překáží bagr, chodci musí po jedné straně ulice. Nový chodník v Havlíčkově ulici, v místech, kde sídlí městská policie a okresní soud, se bude pokládat nejméně do konce týdne.

„Provoz na komunikaci od křižovatky s ulicí Vápenice po ulici Partyzánská je do 15. června omezen kvůli opravám chodníků a obrubníků,“ upřesnila mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová. Nové dláždění přijde zhruba na půl milionu z balíku na údržbu městského majetku a dělají na něm technické služby.

Asi o milion méně je v jiném balíku peněz, který byl letos určen na kompletní výměnu chodníků v Prostějově. Na nové dláždění se mohou těšit žáci v Palackého a Jungmannově ulici.

V rámci běžné správy vznikne nový úsek podél Atria, na Vojáčkově náměstí, v Domamyslicích a také u školy ve Vrahovicích.

„V rozpočtu jsme měli vyčleněnou částku tři miliony. Elektronické aukce však srazily předpokládanou cenu zakázky na dva a půl milionu a tak jsme se rozhodli rozšířit původní zakázku na opravy o chodník na Sídlišti Svobody. Naváže na nové chodníky v Jungmannově ulici,“ informoval radní Jiří Pospíšil.

Vložit komentář