U Skřípova řinčely meče a burácely transportéry (foto)

Srp 25, 2014
857 přečtení

Military fest v bývalé vojenské posádce byl atrakcí pro stovky lidí 

David Sekanina

military fest

Foto: D. Sekanina

Skřípov – Oblaka dýmu řinoucích se ze řvoucích tanků a otéček halí siluety římských legionářů, kteří stojí frontu na klobásu. V davu míjí pěšák z Napoleonova batalionu a sovětský vojín důstojníka wehrmachtu a ani se na sebe nepodívají. Bitvu na louce u lesa ve Skřípově mají už za sebou.

„Na Military festu jsou k vidění ukázky vojenství od starověku až po současnost. Čtvrtý ročník naší historicko-vojenské akce byl výjimečný tím, že se konal v areálu bývalé vojenské posádky u Skřípova. Předvedli se na něm i kluby z Polska a Slovenska,“ říkají nadšenci z pořádající Association Military Fan z Konice.

Jezdí i armáda

Profesionální úroveň akce, která je jediná svého druhu v celém Olomouckém kraji, zajišťovaly tři útvary Armády České republiky. Prostějovský 102. průzkumný prapor, 72. mechanizovaný prapor z Přáslavic a vojenská policie.

„V bojových ukázkách se předvedla vojenská technika jako tank T34, bojové vozidlo pěchoty BVP-1, obrněné transportéry OT 64 a OT-810 nebo obrněný automobil BA 64 či moderní víceúčelové vozidlo HMMWV,“ jmenují fandové do vojenství, kteří v sobotu vyděsili k smrti desítky kusů lesní zvěře, ale na druhou stranu do malé vesničky nad Konicí přitáhli stovky návštěvníků.

Vložit komentář