Tylovka je hotová. Z půlky

Kvě 28, 2015
809 přečtení

Spojnice Okružní a Wolkerovy má o čtyřicet parkovacích míst víc

David Sekanina

Repro: archiv MMPV

Rondel ještě není. Repro: archiv MMPV

Prostějov – Pokud zítra o půl deváté půjdete Tylovou ulicí, nebude obcházet všudypřítomné drátěné oplocení, ale jen skupinu dobře oblečených lidí, kteří právě přestřihli pásku.

Vedení města „slavnostně zprovozní“ zrekonstruovanou Tylovu ulici v Prostějově. Další opravy včetně stavby rondelu ji ovšem ještě čekají, má totiž za sebou jen takzvanou první etapu.

„Byly vybudovány živičné komunikace v rozsahu dvanácti set metrů čtverečních, parkoviště pro devadesát sedm stání, z toho pět pro imobilní občany, chodníky a dvanáct stožárů veřejného osvětlení,“ vyjmenovala mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

V souvislosti s ulicí, která se v březnu stala předmětem vzrušených diskusí kvůli aleji japonských sakur, které šly k zemi, zmiňuje také novou výsadbu. Nových stromů poroste v Tylově ulici dvacet čtyři a keřů více než třináct set. Sakury nahradí magnolie a růžové kaštany.

Náklady na první etapu činily sedm milionů sedm set tisíc korun,“ doplnila Gáborová. Je to asi polovina balíku, který kompletní rekonstrukce Tylovy ulice spolkne. Největším problémem spojnice Okružní a Wolkerovy byl nedostatek parkovacích míst. Místní na něj upozorňovali několik let. Za cenu ukrojených trávníků jich tu přibylo asi čtyřicet.

DSC_0518

Takhle to divadlo vypadalo… Foto: MMPV

Související články:

Město: Podívejte se na novou Tylovku

Pozdě bycha

Řidičům se uleví po letních prázdninách

1 komentář

Vložit komentář