Turisté mají o víkendu smůlu. Veřejné WC má oficiálně zavřeno

Srp 21, 2014
1887 přečtení

Naše moderní záchodky: vítejte v minulém století

David Sekanina

portretUž mi to přijde trochu trapné, dávat na blog další a další příspěvky o záchodcích (viz níže), ale když ono to člověku nedá.

Když jsem byl malý, což bylo v minulém století, byly všechny obchody v neděli zavřené a během soboty otevřené nejdéle dopoledne. Do lednice tak bylo potřeba nakoupit něco do zásoby. V jednadvacátém století tento problém odpadl.

Stejnou otvírací dobu a s ní i návrat do starých časů, socialistických časů, nabízí těm, kdo se rozhodnou zajet si do Prostějova o víkendu na výlet (ti blázni!), městské toalety. A to včetně těch nových, teprve jen malinko zapáchajících, ve Školní ulici.

Arkticky maskovaná „unimobuňka“ za tři miliony korun funguje za kinem už skoro měsíc na mince. Žádný personál nepotřebuje. Přesto jsou na jejích třech dveřích cedulky se stejným nápisem jako na veřejných záchodcích v Knihařské ulici za radnicí. Po – pá 7 – 19 hod., so 8 – 12, ne – zavřeno.

Kdy jezdíte nejčastěji na výlety? Já se svou rodinou v sobotu odpoledne nebo v neděli. Ten, kdo vymyslel takovouto otvírací dobu, počítal zřejmě s tím, že si návštěvníci Prostějova budou chtít užívat procházek po historickém centru v pondělí, ve čtvrtek nebo v jiný pracovní den.

A kdyby někteří turisté neústupně trvali na víkendu, musí se podle toho zařídit. Jak? No přece udělat všechny malé i velké potřeby do zásoby doma. Pak teprve ať vyrazí do Prostějova na výlet. Na výlet za zážitky z minulého století.

Související články: 

Záchodky u kina? Úspěch Zdravého města Prostějova

Záchodky za kinem čeká zatěžkávací test. Hody

Záchody za tři miliony připomínají unimobuňku

1 komentář

Vložit komentář