Tesco stahuje zdraví nebezpečnou kukuřici

Lis 18, 2014
1262 přečtení

Potravinářská inspekce varuje před kukuřicí na popcorn, která má v sobě příliš mnoho jedu. Tesco za její prodej dostane nejspíš pokutu

David Sekanina

szpi kukurice

Foto: archiv SZPI

Prostějov, Česká republika – Pokud narazíte v Tesco na tuto kukuřici (viz foto), určitě ji nekupujte. Potravinářská inspekce ji tomuto řetězci nařídila včera stáhnout, protože je zdraví nebezpečná.

„Laboratorní analýza ukázala u potraviny Tesco Corn Beans, Zrna kukuřice pro přípravu popcornu v mikrovlnné troubě, čtyřnásobně vyšší koncentrací mykotoxinu fumonisin oproti limitu. S prodejcem zahájíme správní řízení o uložení pokuty,“ informoval v pondělí 17. listopadu mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva. Mykotoxin je jedovatá látka, kterou vytvářejí plísně.

Inspekce zjistila, že Tesco si nechalo od svého maďarského dodavatele do České republiky přivést celkem 3 840 balíčků této závadné kukuřice na popcorn.

„Doporučuje všem spotřebitelům, kteří mají uvedenou šarži výrobku doma, aby jej nekonzumovali!“ varuje potravinářská inspekce.

 

Identifikační údaje:

Tesco Corn Beans, Zrna kukuřice pro přípravu popcornu v mikrovlnné troubě,  hmotnost 500 g, výrobní šarže L04 s datem minimální trvanlivosti do 26. 8. 2015

Vložit komentář