Teenager nakradl věci za 110 tisíc

Kvě 16, 2014
385 přečtení

Náctiletý recidivista má za sebou sérii patnácti zlodějin

David Sekanina

Ilustrační foto: archiv PČR

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Kluk, kterému ještě nebylo osmnáct, má už rozjetou slušnou zlodějskou kariéru. Mladý recidivista bude nyní souzen za nejméně patnáct krádeží. Stihl je prosince 2013 do dubna letošního roku a napáchal při nich škodu za sto deset tisíc.

Sklady, sklepy, auta

„Mladistvý muž z Prostějovska bral všechno, co se mu hodilo. Zaměřoval se na prodejny, sklepy a vozidla. Několikrát také vnikl do skladovacích prostor nákupního centra, odkud odcizil přepravky i s pivními lahvemi,“ popisuje policejní mluvčí Irena Urbánková.

„Ve sklepních kójích v různých prostějovských ulicích bral rozmanité věci – uskladněné potraviny, kuchyňské nářadí, brusle, vrtačky, litá kola nebo lešenářské trubky. Z objektu bývalého zemědělského družstva ukradl nářadí a naftu, z vozidel pak vytahoval benzin a autobaterie,“ pokračuje mluvčí.

Trojí obvinění

Prostějovští kriminalisté vůči teenagerovi, který po celém Prostějově řádil od loňského dubna, zahájili trestní stíhání. Obvinili ho nejen z krádeže a porušování domovní svobody, ale také poškození cizí věci. Mladík se totiž občas proměnil ve vandala.

„V prosinci loňského roku se dvěma zatím nezjištěnými pachateli poškodil zaparkované vozidlo Opel Omega. Společně rozbili okna, polámali boční zrcátka, poškodili vnitřní interiér a nakonec ho ukradli,“ uvádí Urbánková s tím, že mladistvý má za rok na kontě patnáct případů protiprávního jednání s celkovou škodou 110 225 korun.

Pro teenagera poloviční trest

„ Pro policisty není neznámou osobou. V nedávné minulosti byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán Okresním soudem v Prostějově. Jeho jednání bude posuzováno podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže.  V případě prokázání viny a odsouzení se trestní sazby odnětí svobody snižují na polovinu,“ připomíná Irena Urbánková. Nad mladíkem tak visí hrozba dvou a půl let vězení.

Vložit komentář