Tady všude narazil vlak do stromu

Dub 1, 2015
909 přečtení

Vichřice řádí i na kolejích. Foukat má ještě ve čtvrtek

David Sekanina

stromy2Česká republika, Prostějovsko – Zajímavou mapku rozeslala novinářům Drážní inspekce. Červené slzičky označují místa, kde od pondělí narazily vlaky do stromů. Silný vítr má za poslední tři dny na svědomí sedmnáct případů včetně jednoho vykolejení.

„Celková škoda se odhaduje na více než milion korun. Dvě třetiny těchto událostí se udály během včerejška,“ shrnul mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na Prostějovsku se pozdvižení tohoto druhu nekonalo.

Omezení v železniční dopravě souvisejících s vichřicí bylo v České republice mnohem víc než sedmnáct. České dráhy jich ohlásily dohromady šedesát.

„Zatím poslední srážka vlaku se stromem se odehrála ve středu ráno mezi Branticemi a Miloticemi nad Opavou, kde se osobní vlak jedoucí z Krnova do Moravského Berouna vykolejil prvním podvozkem,“ doplnil Martin Drápal.

Meteorologové před větrným počasím varují ještě zítra.

Hasiči zatím v Olomouckém kraji zasahovali u více než stovky událostí. Včera se dokonce část krajského města ocitla na několik hodin bez elektrické energie. „Okolo půlnoci nefungovalo v Olomouci jedenáct trafostanic, elektřina nefungovala v místních částech Holice a Nové Sady,“ zmínil se mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Nejčastější potíže byly způsobené pádem stromů, větví a tím, že vítr utrhl střechu. Špatně je na tom celé Olomoucko, na Prostějovsku vichr tolik neúřadoval.

 

 

Vložit komentář