Středoškolák skolil pěstí svého učitele

Kvě 7, 2015
1216 přečtení

Student střední školy v Olomouci srazil pěstí k zemi svého učitele. Ten na zemi ztratil vědomí

David Sekanina

Olomouc – Incident se odehrál před týdnem, ale policie informaci zveřejnila až dnes.

„Fyzické napadení na půdě školy se odehrálo 30. dubna kolem půl třetí odpoledne. Jeden z žáků napadl fyzicky učitele tak, že jej udeřil pěstí do obličeje. Napadený muž se po útoku skácel na zem a následně upadl do bezvědomí,“ popsala mluvčí policie Marie Štrbáková.

K případu, v němž už běží úkony trestního řízení kvůli podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví, došlo v prostorách školy v Rooseveltově ulici v Olomouci. V této ulici sídlí Střední škola polytechnická.

„Incidentu byli přítomni dva svědci z řad žáků, kteří ihned přivolali pomoc. Pedagog byl převezen rychlou záchrannou službou k ošetření do nemocnice,“ doplnila Štrbáková s tím, že bližší informace k události nelze poskytnout, protože útočník je v mladistvém věku. Nebylo mu tedy ještě osmnáct let.

V březnu minulého roku oznámil ministr školství Marcel Chládek, že pracuje na záměru více ochránit pedagogy před slovním a fyzickým napadáním ze strany žáků, potažmo jejich rodičů. Inspiroval se zákonnou úpravou na Slovensku, kde mají učitelé už několik let postavení chráněné osoby. Snížení útoků se ale v souvislosti se zákonem statisticky neprokázalo.

 

Vložit komentář