Slovo „prezident“ je díky Zemanovi nejsprostější urážka ve slovníku

Lis 3, 2014
1944 přečtení

Prezident dnes naučil mého pětiletého synka říkat kunda a zkurvil to…

rubesovaAlena Rubešová

Místo nedělní chvilky poezie mě včera večer čekal obrovský šok! Stačila k tomu jen zapnutá televize a záznam projevu prezidenta Miloše Zemana z Lán. Stydím se za prezidenta České republiky, kterého jsem naštěstí nevolila. Slovo „prezident“ je pro mě od nedělního večera největší urážkou, která se dá vyslovit!

Jen tak si v klidu s manželem sedíme v neděli večer u televize. Manžel čeká na sportovní rubriku, pětiletej synek hraje něco na ipadu a já nic netuše přepínám programy, jestli v neděli večer náhodou na něco zajímavého nenarazím.

Najednou se ozve známý hlas prezidenta Zemana a já jen obrátím oči v sloup, protože jeho poslední projev jsem rozdýchávala asi týden. Během pár vteřin se přímo z televize a před osmou hodinou večer nese celým naším obývákem, že vláda ZKURVILA služební zákon.

Rychle mrknu na manžela, jestli slyším nebo mám halucinace. Nemám, tak rychle kouknu na synka a doufám, že nic neslyšel, ale bohužel prezidentův proslov byl asi zesílen stejně jako reklama, takže zbystřil. Abych zachránila situaci, tak rychle zakročím ,,Lukášku, prosím neposlouchej“ a do toho Zeman začne překládat hit té ruské dívčí kapely a obývákem se nese „KUNDA sem, KUNDA tam“ přímo z úst prezidenta republiky. Tak to už nezachráním, takže jen slyším další zvědavý dotaz svého pětiletého synka: „Maminko, co je to kunda?“

Jako normální maminka doufám, že tímhle si Zeman zasadil ten pomyslný poslední hřebíček do své prezidentské rakvičky. Jak si jako prezident může vůbec něco takového dovolit vyslovit?

Nevím, co ještě se bude muset stát, aby se našel nějakej chytrej právník, který si vylepší kariéru na tom, že prohlásí Zemana za nesvéprávného a zbaví ho funkce prezidenta České republiky. Kolik chřipek k tomu bude ještě třeba? Možná by mu měl alespoň prozatím lékař předepsat zákaz vycházek a zákaz jakéhokoliv ústního a písemného projevu.

4 komentářů

Vložit komentář