Škatule po Prostějovsku

Zář 22, 2014
1799 přečtení

Soukromý projekt odšoupne plovárnu. Vyšoupne plovárna lukostřelce?

David Sekanina

portretTo, že vyroste něco nového vedle, neznamená, že není místo na koupaliště. To jsou slova prostějovské radní za ODS Milady Sokolové, kterou dnes večer cituje její informační kanál – Prostějovské novinky.

Web reaguje na zprávu, že na místě bývalé plovárny za velodromem v Kostelecké ulici vznikne olympijské centrum tenisu a volejbalu. Na těchto městských pozemcích je za státní peníze postaví sportovní agentura TK Plus Miroslava Černoška.

Radní v příspěvku Prostějovských novinek ovšem přispěchávají s prohlášením, že slíbené koupaliště je v plánu. Jen o kus vedle.

„Jednáme dále s lukostřelci, abychom mohli rozšířit plochu pro slunění a lukostřelcům město nabízí jiné plochy s tím, že vybuduje pro ně nové zařízení na nových pozemcích. Přemístění koupaliště je plánováno hlavně z důvodu provozních nákladů, bude umístěno blíže k zimnímu stadionu, abychom mohli využívat odpadních energií z chlazení,“ vyjadřuje se v Prostějovských novinkách radní Zdeněk Fišer.

Nová plovárna bude? Tak hurá!

Nehrají mi tu ale pořád dvě věci. Proč musí město kvůli ní „vyhazovat“ lukostřelce, kteří (na svém) sousedí s dosud naprosto volným, rozlehlým (a zpustlým) prostorem v majetku města? No, nový soused by měl asi málo místa.

A proč tu krásnou novinu o plovárně nešířil někdo tak hlasitě už dřív? No, možná proto, že by se o tom moc mluvilo a někoho by napadla otázka, proč nebude koupaliště hned za plotem přes cestu k tenisovým kurtům, tak jako dřív, ale o pěkných pár desítek metrů dál. Až tam, kde si v poklidu trénují lukostřelci. (Vzpomínám si, že mi už před lety někdo říkal, že i na ně jednou dojde.)

Petr Sokol z prostějovské ODS dnes večer na Facebook napsal toto:

„Chápu, že stranické noviny některých subjektů šíří poplašné zprávy o koupališti na Kostelecké, ale asi to bude vše úplně jinak. Chápu snahu opozice vše kritizovat, ale zase úplně lhát by se nemělo.“

Jak se zdá, vidí za obavami vyjádřenými na mém blogu cílenou kampaň opozičních stran a domnívá se, že jim snad nějak sloužím.

Pro pořádek odkazuji na své prohlášení v hlavičce blogu Prostějovské plátky. A vlastně ani ne tak pro pořádek jako pro pana Sokola. Při dalších podobných výpadech to už dělat nebudu. Nemělo by to smysl.

 

Čtěte také:

Volič nevychází z úžasu

 

 

3 komentářů

Vložit komentář