Se třemi promile a bez zabaveného řidičáku svištěl vesnicí

Lis 3, 2014
932 přečtení

Honičku s policisty prohrál. Spáchal trestný čin a čtyři přestupky

David Sekanina

ilustracni-foto-policie-spoutane-ruce1

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějovsko – Kvůli nehodě přišel o řidičák, ale po pár dnech sedl za volant se třemi promile, a když svištěl obcí sedmdesátkou, narazil na silniční kontrolu. Zoufalá snaha o útěk mu nevyšla.

Policisté z dopravního inspektorátu v Prostějově mají na stole další případ. Předali jim ho kolegové z Kroměřížska, kteří na státní svátek 28. října naháněli devětatřicetiletého chlápka ve Fordu C-Max.

Zaznamenal ho radar, když jel od Ivanovic na Hané přes Těšice bezmála sedmdesátikilometrovou rychlostí.

„Hlídka se za ním vydala a za použití výstražného zařízení a nápisem stop – policie, se ho snažila zastavit. Řidič však na opětovné výzvy nereagoval a ujížděl směrem na Mořice. Tady najel na dálnici a pokračoval na Kroměříž. Pak sjel na Holešov, ale u Třebětice ho policisté za spolupráce několika vozů zastavili,“ popsala mluvčí policie Irena Urbánková.

„Vzhledem k tomu, že řidič navzdory výzvě odmítl z vozidla vystoupit, použili policisté hmaty, aby mu nasadili pouta. U řidiče, který cestoval ve vozidle sám, pak provedli dechovou zkoušku a ta byla pozitivní,“ doplnila Urbánková s tím, že tester ukázal hodnotu 2,80 promile.

Hlídka chtěla po muži řidičák, ale ten neměl a ani nemohl mít, protože mu jej v předešlém týdnu zabavili zlínští policisté v souvislosti s dopravní nehodou.

Řidič má na krku čtyři přestupky včetně řízení bez dálniční známky a trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Vložit komentář