Sdružení „rozhodlo“ o zrušení prostějovského zastupitelstva

Čvn 26, 2014
631 přečtení

Občanský happening svérázně protestuje proti likvidaci Společenského domu

David Sekanina

zastupitelstvo

Schůze zastupitelů. Foto: D. Sekanina

Prostějov – Mimořádná schůze prostějovského zastupitelstva bude dnes opravdu mimořádná.

Ne snad kvůli svému programu (je jen potřeba zvednout ruku pro peníze na hřiště v Anenské, kanalizaci v Preissové a úpravy na Sídlišti Svobody), ale kvůli zajímavému dokumentu, který všech pětatřicet členů městského sboru dostane na stůl.

Ti nejsvědomitější se díky němu nakrátko zamyslí nad svou postradatelností.

„Všem zastupitelům doručíme ještě před jednáním usnesení občanského sdružení Pro Prostějov, které na svém zasedání rozhodlo o zrušení zastupitelstva. Reaguje tak na netransparentní zrušení Společenského domu, odhlasované na zastupitelstvu před dvěma týdny,“ přiblížila další happening lidí bojujících za zachovaní Kaska v Prostějově Irena Košíčková.

Zastupitelstvo je nadbytečné a nemá cenu ho platit

Pro Prostějov navíc navrhuje, aby funkci zrušeného zastupitelstva převzalo prostějovské muzeum. Zdůvodňuje to tím, že v muzeu nepůsobí podjatí úředníci a také by se prý ušetřilo za údržbu kanceláří radnice.

Aktivisté označují zastupitelstvo za nadbytečné. „Nejedná ve prospěch veřejnosti, je podjaté, mrhá veřejnými finančními prostředky a samo negeneruje žádný zisk. Kulturní akce, které zastupitelstvo pořádá, totiž zasedání zastupitelstva, mají mizivou účast veřejnosti a není tedy důvod do nich nadále investovat veřejné prostředky,“ uvádí usnesení podepsané vedením sdružení.

Originální protesty

Pro Prostějov tímto osobitým způsobem protestuje proti zrušení servisní organizace Kaska, Společenského domu, a proti přechodu Kaska pod Domovní správu. Toto rozhodnutí zastupitelů považují za další krok k likvidaci navštěvovaného kulturního centra uprostřed Prostějova.

Aktivisté už dříve zorganizovali petici za zachování Kaska, kterou podepsalo dva a půl tisíce lidí. Vedení města na ni v podstatě nereagovalo, stejně jako zastupitele nechalo chladné skoro pět set protestních pohlednic od obyvatel Prostějova letos v lednu.

 

usneseniDalší články v rubrice Nejčerstvější

 

 

Vložit komentář