S tím aquaparkem jsme to přehnali, říká v parodii na You Tube Adolf Hitler

Zář 13, 2014
2368 přečtení

Lidé si před volbami vzpomněli na video „Prostějov očima Hitlera“

hitlerDavid Sekanina

Prostějov – Tři minuty a padesát sekund dlouhá scéna z filmu Pád Třetí říše. V deset let starém snímku z koprodukce Německa, Itálie a Rakouska exceluje švýcarský herec Bruno Ganz. Dramatická scéna původně líčí situaci, jak zoufalý Adolf Hitler staví do latě své generály.

Stejné záběry byly už několikrát použity k parodování současných politických poměrů v České republice včetně Prostějova.

Celostátní i regionální parodie

Na You Tube a sociálních sítích visí videa jako Jak to vidí Hitler – Zaměstnanec u Nagyové (6 107 zhlédnutí), Hitler se dozvěděl o výsledcích prezidentských voleb 2013 (64 047 zhlédnutí), Hitler se dozvídá o Franzově kandidatuře (52 448 zhlédnutí) a komunální politiku si bere na paškál například drsná videosekvence Příbramská radnice aneb jak to bylo doopravdy, která paroduje poměry na Městském úřadě v Příbrami v době vlády sociálního demokrata Josefa Řiháka.

Na Facebooku si teď, měsíc před komunálními volbami, připomínají lidé video Prostějov očima Hitlera, které od ledna 2013 vidělo na You Tube necelých dvanáct set uživatelů internetu.

Manthellan, aquapark…

Neznámý autor publikoval z kanálu xypvable stejnou sekvenci z filmu Pád Třetí říše, přičemž konverzaci v němčině opatřil českými titulky. Z úst Adolfa Hitlera se tak „ozývají“ věty jako:

„Vy jste to úplně po—ali. Proč jste vůbec zveřejnili tu smlouvu o smlouvě budoucí o Manthellanu?“

„Víte, jaký to je, když na zastupitelstvu musím Augustinovi vypínat mikrofon? A poslouchat Matyáška? A pouštět ke slovu Navrátila? Takže, já se teď musím spokojit s tím, že celej Prostějov o mě mluví jako o korupčníkovi.“

Nebo: „No tak bóže, s tím aquaparkem jsme to přehnali, že to bylo vidět. Ale proč furt lidem něco vadí?“

Pozměněné titulky s osobou nacistického vůdce nikoho konkrétního z představitelů Prostějova neztotožňují. Je to spíše tak, že v jeho osobě personifikují prostějovskou vládní koalici a to dokonce s přesahem do minulého volebního období.

Video najdete zde…

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář