Řidičům se uleví po letních prázdninách

Lis 24, 2014
818 přečtení

Radní začali hledat firmu, která příští rok zmodernizuje lokalitu kolem Tylovy ulice

David Sekanina

tylova1

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Cena, doba práce, délka záruky. To je pořadí kritérií, podle nich se bude vybírat firma, která upraví Tylovu ulici a její okolí.

Od dubna příštího roku nejpozději do konce letních prázdnin má především udělat víc místa pro parkování, což je dlouhodobý problém této lokality s panelovými domy.

„Stávající počet asi šedesáti parkovacích míst bude navýšen zhruba o čtyřicet. Rekonstrukce zahrnuje úpravu chodníků, komunikací, parkovišť, veřejného osvětlení, instalaci nových odpadkových košů a laviček, doplnění zeleně. Budou také osvětleny přechody,“ vzkazují lidé z odboru rozvoje a investic.

Zprůjezdnění Tetína?

V rámci veřejné zakázky na takzvanou regeneraci panelového sídliště Brněnská, ulice Tylova, úsek Libušinka – Tetín se znovu otevírá nejen otázka kruhového objezdu na křižovatce Tylovy a Studentské, ale také následného zprůjezdnění dosud slepých uliček Libušinka a Tetín.

Tato myšlenka přetrvává už několik volebních období. Podle města je nutné napojit Tylovu na Brněnskou alespoň jednou z těchto ulic. Místní jsou ale proti. Zejména vůči zprůjezdnění Tetína se už před lety zdvihla velká vlna nevole ze strany místních škol a výchovných zařízení.

„Apeluji na radní, aby k tomuto kroku nepřistupovali. Naše děti by po spojení Tetína s frekventovanou výpadovkou na Brno byly ve velkém nebezpečí,“ vyjádřila se Marie Turková, ředitelka speciální školy pro postižené děti Jistota, když se před rokem veřejně projednával nový územní plán Prostějova, který byl nakonec schválen v takové podobě, jenž zprůjezdnění Tetína bez problémů umožňuje.

Veřejné slyšení

K rekonstrukci lokality kolem Tylovy ulice pořádá radnice v pondělí 1. prosince veřejné slyšení v blízkém reálném gymnáziu. Marie Turková na něm chybět nebude.

Protesty proti plánům v Tylově ulici začaly už před lety. V roce 2006 odmítli obyvatelé místního vnitrobloku stavbu garážového domu, což si prosadili na krajském úřadě.

„Stavební práce na regeneraci sídliště budou prováděny po etapách,“ upozorňuje radní Zdeněk Fišer s tím, že předběžný rozpočet na rekonstrukci představuje částku 15,5 milionů korun bez DPH.

regenerace-sidliste

Výsek studie. Repro: MMPV

 

 

Vložit komentář