Reklamy na stožárech jsou jen pro vyvolené a ostatní mají smůlu

Zář 15, 2014
928 přečtení

Rovné předvolební podmínky v Prostějově? Zapomeňte!

pekacek1V dubnu letošního roku, tedy ještě před vyhlášením termínu voleb, jsem si jako fyzická osoba u společnosti A.S.A. TS Prostějov zarezervoval reklamní plochy, konkrétně se jednalo o jedenáct pozic reklamních vitrín typu „Horizont“ umístěných na stožárech veřejného osvětlení na území města.

S pracovnicí, která měla danou agendu na starost, jsme prošli volné pozice, které nebyly na požadovaný termín (přelom září a října) rezervované jinými zákazníky, vybrané pozice jsme zarezervovali a na tuto objednávku a rezervaci daných ploch jsem obdržel písemné potvrzení.

Za tři měsíce, tedy v červenci, mi zavolal jiný zaměstnanec firmy ASA, který se představil jako pan Grepl, aby mi oznámil, že již v lednu si veškeré reklamní plochy Horizont rezervovaly jiné strany, tudíž moji objednávku ruší, při osobní návštěvě však nebyl ochoten či spíše schopen existenci takové lednové objednávky prokázat.

A dokonce dotyčný zaměstnanec, přesto že mám od jejich společnosti písemnou rezervaci, odmítl vydat písemné potvrzení, že danou objednávku odmítají realizovat, se zdůvodněním toho postupu.

K celé věci nezbývá než dodat, že spoluvlastníkem  společnosti A.S.A. TS je město Prostějov a ve vedení této společnosti sedí lidé nominovaní městem, čili lidé napojeni na vedení města či přímo členové stran vládnoucí městu jako ČSSD a hnutí Pévéčko, kam přešla část členů prostějovské ODS, tedy stran, které si údajně v lednu zarezervovaly veškeré reklamní plochy, o čemž ale pracovnice A.S.A., která přijímá objednávky, v dubnu ani další tři měsíce potom nic nevěděla.

Údajně v A.S.A. funguje dvojitý systém rezervací, kdy někdo má na starosti běžné zákazníky a jednatel politické strany. Asi právě z toho důvodu jsou vždy před komunálními volbami všechny tyto reklamní plochy zaplněny jen propagací stran, které vládnou městu. A podle vyjádření pracovnice provádějící rezervace mají dokonce politické strany jiné (nižší) ceny než ostatní zákazníci. Tato pracovnice však u A.S.A. prý už nepracuje a pan Grepl tuto informaci o dvojích cenách popírá.

Zkrátka, i když je jedenáct kusů z několika desítek Horizontů po celém městě zanedbatelné množství, jsou tyto plochy určeny jen pro vyvolené subjekty a ostatní mají smůlu.

Jelikož jsou však stožáry pouličního osvětlení v majetku města, měl by být zajištěn rovný přístup všem kandidujícím subjektům, ne aby si ti, kdo mají své zástupce v orgánech A.S.A., pravidelně uzurpovali veškeré plochy jen pro sebe.

Martin Pekáček

Moravané v Prostějově

 

 

Vložit komentář