Půl je hotovo, Krasická je volná

Pro 18, 2014
1349 přečtení

Stavba druhého rondelu na Anenské potrvá dalších osm týdnů (fotogalerie)

David Sekanina

Cyklostezka na Jižní spojce

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Ještě dva měsíce bude trvat, než se jižní spojka napojí na Anenskou naproti aquaparku. První etapa stavby ale skončila. Rondel v Krasické je hotový, zbývá vést silnici kolem sběrného dvora a postavit ještě jeden okruh právě na Anenské.

Deset a osm týdnů

To je ale v plánech až příští rok. Řidiči mohou být zatím rádi, že už smí z Drozdovic do Krasic. Nový, v průměru asi pětadvacetimetrový rondel na křižovatce V polích – Krasická se má oficiálně otevřít zítra, v pátek 19. prosince. Jeho stavba trvala deset týdnů, před dělníky je ještě osmitýdenní práce. Průměr druhého kruhového objezdu bude ještě o něco větší.

„Stavební úpravy zahrnují práce na chodnících, nové cyklostezce, silnicích, inženýrských sítích a zpevněných plochách v okolí domů,“ zmínil se o náplni řemeslníků z firmy Skanska Antonín Zajíček z odboru rozvoje a investic.

Stěna, hřiště, zeleň

Ti také staví protihlukovou stěnu u domů v Krasické, ale i plochu a oplocení pro hřiště, které radnice slíbila jako náhradu sportovcům za zabrané staré hřiště. Z jara se má kolem čerstvého silničního úseku v celkové délce téměř půl kilometru také sázet zeleň. Mladé stromky na okraji současného parkoviště u aquaparku stavbu nepřežijí. Otazník visí nad listnáči podél silnice u Sídliště Svobody.

Jižní spojka, 17. prosince 2014. Foto: D. Sekanina

rondely krasická anenská

Zdroj: KÚ

Související články:

V Krasické se rýsuje rondel i náhradní hřiště pro jednotu

„Jižní spojka“ dorazila ke zdi. Kde se provalí?

Léta slibovaný rondel bude do Vánoc

Vložit komentář