Půjde ANO do koalice? Odpovědět má sněm

Říj 13, 2014
1488 přečtení

Na druhou schůzku s ČSSD a Pévéčkem budou představitelé prostějovské organizace ANO vybaveni čerstvým usnesením místního sněmu

David Sekanina

goblen

Goblén v obřadní síni. Il. foto: D. Sekanina

Prostějov – Bude v Prostějově vládnout koalice, v níž bude ČSSD spolupracovat s hnutím ANO? Odpověď na tuto otázku nebude známá dříve než v pátek.

„Zatím byla jedna schůzka víceméně informativní, podrobnější jednání s porovnáváním jednotlivých volebních programů, jejich průniků či sporných bodů bude v pátek,“ potvrdila dnes Alena Rašková z vyjednávacího týmu sociálních demokratů.

Za vítěznou stranu prostějovských komunálních voleb jedná spolu s Miroslavem Pišťákem a Aloisem Mačákem s představiteli ANO a PéVéčka.

Den před druhou schůzkou, ve čtvrtek, je přitom svolán místní sněm hnutí ANO v Prostějově. Právě na něm se rozhodne, jak postupovat dál. Zda uzavřít koalici s vítězem a třetím v pořadí, nebo odejít s šesti mandáty (z pětatřiceti) do opozice.

Pokud by ANO zvolilo druhou variantu, povolební jednání ČSSD by se musela zaměřit na partnerství se stranami, s nimž by tak výraznou většinu v zastupitelstvu neměla.

„Vaše důvěra nás zavazuje, díky,“ zní včerejší facebookový vzkaz prostějovským voličům ANO od předsedkyně místní organizace Hany Naiclerové.

Dnes naznačila něco víc: „Jsme demokratické hnutí a má tedy do toho co mluvit členská základna. Výsledkem sněmu bude závazné usnesení.“

Důležitá je podle Naiclerové povolební matematika a priority hnutí. Zda už v pátek dospějí jednání o koalici k dohodě, to si předsedkyně ANO netroufá odhadnout.

„Začíná to mít svůj vývoj, ale myslím si, že není kam spěchat,“ dodává Hana Naiclerová.

 

Čtěte také: 

Zkušení matadoři a harcovníci vyjednávali s nováčky

 

Vložit komentář