První se do aquaparku hrnou kachny

Kvě 29, 2015
811 přečtení

Neplatící „zákazníky“ vyhání Domovní správa puštěnými bublinkami

David Sekanina

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Bazény aquaparku jsou už několik dní naplněné po okraj, ale nikdo se v nich zatím ještě nekoupal. Tedy žádný člověk, pro zástupce zvířecí říše toto tvrzení neplatí.

V období, kdy ji ještě neokupují plavci, vyhledávají tuto dočasnou vodní plochu vodní ptáci. Konkrétně kachny, které se sem na večer stahují z drozdovického rybníka.

„Kačeny skutečně bazény navštěvují, zatím jako jediní zákazníci. Problém s nimi máme každý rok touto dobou,“ přiznává ředitel Domovní správy v Prostějově Vladimír Průša. Ten se prý úplně vyřeší až ve chvíli, kdy je aquapark v plném provozu.

Správci bazénů vypouštějí do čisté, pro návštěvníky připravené vody bublinky. Zapínají takzvanou dnovou perličku, aby důkladně promíchali chlor, ale také odehnali nezvané opeřence. „Je pravda, že to má vedlejší efekt v tom, že bubliny kachny odrazují,“ podotýká Vladimír Průša.

Voda v bazénech má kolem 24 °Celsia. Je to důvod, proč kachny láká?

„Nejsem si jistý, zda je přitahuje teplá voda. Mohou se tu zdržovat například kvůli většímu klidu. Pokud tu ale nemají žádnou potravu, nekrmí je tu lidé ani se nemohou živit řasami, neumím si tento jev dost dobře vysvětlit,“ připouští expert na ptáky, šéf ornitologického oddělení Muzea Komenského v Přerově Josef Chytil.

Areál koupaliště v Krasicích má do začátku prázdnin provozní dobu každý den od 10 do 19 hodin. V létě bude o dvě hodiny delší. 

 

Související články:

Plán nevyšel. Aquapark zůstal zavřený

Vložit komentář