Prostějovští vážení voliči…

Říj 13, 2014
889 přečtení

Volební zrcadlo v poločase voleb (11. října 2014)

navratilJan Navrátil

Je sobotní skoré ráno, poločas voleb. Vzepětí volební kampaně je za námi a vzepětí práce pro voliče před námi. Mám něco důležitého, o co se s vámi musím podělit a je potřeba to napsat právě dnes.

Mám v hlavě čerstvou zkušenost s voliči a nevoliči. Když stojíte na tom náměstí, či jinde ve městě a rozdáváte balonky a muffiny a letáčky, mnohé vám dojde…

Takže nyní vnímejte pozorně:

Voliči vám říkají, jaké by chtěli mít politiky. Slušné, informované a vnímavé, co nehrabou pro sebe a své známé a takové, co vyřeší jejich nezaměstnanost či jejich pozemky na okraji města. Případně přijdou pro pivo a pro kytku, když je to zadarmo. Případně vás pošlou někam, protože je buď nezajímá ta šaškárna, nebo je prostě nezajímá nic, kromě výplatní pásky nebo data výplaty sociálních dávek.

Říkám rovnou, že politici jsou obrazem svých voličů a pokud voláme po změně, musí se hlavně také změnit voliči. V jakém smyslu?

Při oslovování lidí na náměstí mi byli milejší ti lidé, kteří byli v obraze, takoví, kteří si přišli pro leták a za hodinu se přišli na něco z toho letáku zeptat. Byli mi milejší i naši nevoliči, kteří řekli upřímně, že nám sice fandí, ale budou volit tu svou stranu.

Z některých lidí na náměstí T. G.Masaryka v Prostějově jsem měl fakt dobrý pocit. A z některých zase ne. Klidně to zde můžu napsat, protože ti to určitě číst nebudou. Zajímá je jen, jestli jim dáte balonek a koblihu zadarmo.

Rád bych byl zastupitelem hlavně pro ty, kteří v době mítinků všech stran jsou ještě hluboko v práci, pro ty, co chodí z práce až večer, pro ty, co zaměstnávají jiné, malují a píší projekty, cestou z práce vyzvedávají děti ze školky, makají pro druhé a někdy nestíhají ani zajít na oběd, natož na mítink na náměstí. Taky to píšu pro ty, kteří v době mítinků na náměstí jsou někde v práci v Olomouci či v Brně a do Prostějova se vrací až na přespání. Většinou jsou to lidé s větší odborností, kteří v Prostějově prostě práci neseženou. Jsou pro naši společnost přínosem, i když plody jejich práce rostou bohužel mimo město.

Chtěl bych nyní poděkovat nejen voličům Změny pro Prostějov, ale hlavně lidem, kteří se s námi pustili do diskuze a řekli nám, jak to vidí oni, kteří třeba poslali následně email, co dát do programu a jak by to řešili oni. A to bez ohledu na to, jestli mají trvalé bydliště v Prostějově a jestli volili nás.

Zde cítím velkou potřebu Změny a v tom cítím poslání komunálních politiků, aby bylo za čtyři roky co nejvíc občanů z té skupiny, co se zajímá o dění ve městě, co se snaží, co jsou v obraze a jsou tudíž přínosem pro město Prostějov. Ať si volí, koho chtějí, ale ať o tom něco vědí. A nedají se uplatit populistickými sliby, balonkem, kytkou, či koblihou.

 

Vložit komentář