Deník: Historik vrátil cenu města Prostějova kvůli návratu komunistů k moci

Lis 8, 2014
1428 přečtení

Karel Kavička se rozhodl vrátit cenu, kterou dostal od vedoucích představitelů Prostějova. Protestuje tak proti nové koalici na radnici

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Historik Karel Kavička vrátil Cenu města Prostějova. Učinil tak na protest tomu, že se prostějovské radnici budou spoluvládnout komunisté. Píše o tom Prostějovský deník.

Cenu, kterou dostal v roce 2010, vrátil historik a znalec prostějovské sakrální architektury pár dnů před výročím listopadových událostí v roce 1989.

„Tohoto mimořádného ocenění si velice vážím, jsou však hodnoty, které jsou vyšší a které nelze v životě pominout,“ cituje Prostějovský deník Karla Kavičku.

kavicka1

K. Kavička

„Není možné v roce dvacátého pátého výročí pádu komunistické diktatury takto jednat. Není pro to žádné zdůvodnění. Jde o otázku principu, který platil v minulosti a platí i dnes, a to vyššího principu mravního,“ žíká Kavička s tím, že lidé by neměli zapomenout na křivdy, které komunistický režim našemu národu, jeho lidem i Prostějovu napáchal.

Kavička pro Prostějovský deník řekl, že on sám ve svém nejproduktivnějším věku, od třiceti do padesáti let, nemohl vykonávat učitelské povolání a pracoval kvůli nesouhlasu se vstupem spojeneckých armád do Československa a nesouhlasu s režimem dvacet let v různých dělnických profesích.

 

Související články:

Šlambor: Povedlo se vymazat jedno letité tabu

První vzpomínali na komunistickou minulost, druzí chystali budoucnost s komunisty

Zastupitelům přišel diplom

Jak bude vypadat nová prostějovská rada?

Vložit komentář