Po prostějovských voličích touží tucet stran a hnutí

Srp 7, 2014
916 přečtení

Pohádka o plumlovské přehradě skončila, jakou si politici vymyslí teď?

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Internetové vydání Prostějovského deníku si dnes pospíšilo s čerstvou informací, kolik politických subjektů bude usilovat o přízeň voličů v Prostějově. Zveřejnilo ji už brzy ráno (7:04).

Poslední den na registraci kandidátek do podzimních komunálních voleb byl v úterý 5. srpna (Strany musí s kůží na trh). Na volebních lístcích v prostějovských okrscích tak budou názvy celkem dvanácti stran a hnutí.

ANO, ČSSD, KDU-ČSL, KSČM, Koruna Česká, Moravané, ODS, PéVéčko, Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska, TOP 09, Úsvit, Změna pro Prostějov.

Hned v úvodu dává Prostějovský deník největší prostor jménům kandidátů za ODS a ČSSD (současná koalice na prostějovské radnici) a po nich pak lidem z hnutí PéVéčko, jehož zakladatelé ještě před nedávnem zastávali přední posty v ODS Prostějov. (Po prudkém pádu preferencí ODS v celé zemi založili Jiří Pospíšil a Ivana Hemerková vlastní subjekt).

Teprve potom se v článku dostávají na řadu současné opoziční formace a nováčci: Změna, ANO, TOP 09, KSČM…

Fialova oblíbená přehrada

Se zájmem jsem si přečetl informaci, že Úsvit přímé demokracie zahájí svou předvolební kampaň 6. září na plumlovské přehradě. Vzkazuje to ústy svého současného poslance a bývalého člena prostějovské ODS Radima Fialy, který přehradu využil jako téma ke své předvolební kampani už v roce 2009. Tehdy chtěl znovu do parlamentu.

V září 2009 pózoval Radim Fiala na hrázi plumlovské nádrže ve společnosti Ivana Langera. Voliče ujišťoval o brzkém dokončení revitalizace, ale termíny se v jeho příslibech rok co rok posouvaly. Plané předvolební sliby Radima Fialy ironizuje například dvoudílná Pohádka o plumlovské přehradě.

Přehled stran kandidujících do zastupitelstva v Prostějově přinesl dnes dopoledne také Týdeník Prostějovska.

Šéfredaktorka média zvolila variantu představení nováčků. Mezi čtyřmi politickými subjekty, jimž je poskytnut širší prostor, se tak ocitl i Úsvit, za nějž kandiduje do komunálních voleb i majitel Týdeníku Prostějovska Radim Fiala.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář