Prostějovská cestovka Hellas zkrachovala

Srp 13, 2014
963 přečtení

O úpadku kanceláře, která má v Řecku desítky klientů, informovalo idnes.cz

David Sekanina

ppfotonovyProstějov – Třetí cestovkou, která letos zkrachovala, je prostějovská kancelář Hellas – nejen Řecko. O pádu společnosti s ručením omezením napsal dnes dopoledne portál idnes.cz s odvoláním na informace cestovatelského portálu Invia.

Ve 12.24 zprávu převzal z ČTK Prostějovský deník a asi po hodině ji zveřejnil i Týdeník Prostějovska. Ovšem už bez přiznání zdroje, pouze s neurčitou úvodní větou: „Jak už informovala některá média,…“

Nejméně starostí si dělal Prostějovský večerník, který informaci buď telepaticky zachytil v mentálním prostoru, nebo ji zkrátka našel na internetu a bez skrupulí zařadil na své stránky bez uvedení původu.

120 klientů na zkažené dovolené

Ale k věci. Hellas – nejen Řecko byla nástupnickou společností firmy Hellas Tour, která skončila už v předminulém roce. Podle pojišťovny Generali má cestovka v Řecku sto dvacet klientů.

„Ti jsou postupně kontaktováni asistenční službou. Prvních devět turistů by se letecky mělo vrátit dnes,“ cituje idnes.cz mluvčího pojišťovny Jiřího Cívku.

Hellas – nejen Řecko o vyhlášení úpadku informuje na svých webových stránkách.

Nízké ceny, oslabení koruny, pohledávky

„Důvodem problémů, do kterých se naše společnost dostala, je situace v naší hlavní destinaci Řecku, nízké ceny zájezdů na tuzemském trhu, oslabení kurzu koruny a v neposlední řadě platební neschopnost našich partnerů,“ říká jednatelka firmy Šárka Trunečková.

„Naše cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Generali. Předpokládáme, že limit pojištění bude dostatečný pro vypořádání nároků všech klientů,“ dodává Trunečková.

Podle Jiřího Cívky z Generali mohou klienti cestovky očekávat výplatu pojistného plnění do dvou týdnů.

„Cestovní kancelář se zaměřovala na zájezdy do Řecka, Bulharska a Chorvatska. Provozovala i poznávací zájezdy po Evropě a přeprodávala zájezdy dalších cestovek,“ píše dnešní internetové vydání Mladé fronty Dnes.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář