Při čachrování s kostýmy nadělal škodu za pět milionů

Čvc 29, 2014
470 přečtení

Čtyřicátník z Prostějova objednával, neplatil, prodával a krátil přitom daně

David Sekanina

pouta

Ilustrační foto: archiv PČR

Prostějov – Divoké podnikání s kostýmy může pro čtyřicátníka z Prostějova znamenat léta splácení i kriminálu. Podle vyšetřovatelů jeho případu napáchal škodu za pět milionů.

„Kriminalisté zahájili stíhání jednačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání trestných činů zpronevěry, zkrácení daně a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ shrnula policejní mluvčí Irena Urbánková.

Muž působil od ledna 2012 do října roku 2013 jako jednatel dvou firem. V zahraničí pro ně nakoupil karnevalové kostýmy, které ale nezaplatil a dál je prodával jiným společnostem.

„Dále řádně nepodal daňová přiznání, a to ani po úředních urgencích. V některých případech si zaúčtoval neuhrazené faktury. Šetřením policejního orgánu bylo také zjištěno, že od loňského března vykonával funkci ve statutárním orgánu, ačkoliv mu byla soudně zakázána,“ doplnila Urbánková.

Kriminalisté při domovní prohlídce většinu karnevalových kostýmů naštěstí našli, a tak je mohou vrátit firmě, které podnikavec nezaplatil.

Celková škoda, kterou způsobil, byla vyčíslena na 4 953 000 korun. „Obviněnému hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ uzavřela mluvčí policie.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář