Přejmenování náměstí?

Čvn 5, 2015
2598 přečtení

Anketa, jak je vypsaná, postrádá vyváženost, je tendenční

Jakub Lysek

lysekÚvod k položení anketní otázky na webu statutárního města Prostějova (viz níže) nesplňuje základní demokratické principy. Zarážející je tendenčnost a nevyváženost, kdy je poskytnut prostor pouze jednomu názoru.

Za vzor bývá často v této souvislosti dáváno Švýcarsko, ale inspirovat se můžeme také Novým Zélandem, kde občané rozhodovali o změně volebního systému.

Občanům byly předloženy všechny výhody a nevýhody obou variant. Taktéž v tomto případě, kdy jde o přejmenování Hlaváčkova náměstí na náměstí Václava Havla, by měly být uvedeny všechny klady a zápory tohoto případného kroku.

(autor je politolog)

V souvislosti s iniciativou některých občanských skupin se rozhodlo město Prostějov vypsat na svých webových stránkách anketu týkající se přejmenování Hlaváčkova náměstí na náměstí Václava Havla.

„Dle nám dostupných reakcí nemá tento nápad jen samé příznivce, ale i kritiky. Někteří občané zkrátka nepovažují přejmenování kteréhokoli náměstí či ulice v Prostějově za dobrý nápad. A to zejména z důvodu výměny všech dokladů a smluv a s tím spojenými komplikacemi pro lidi v takové lokalitě bydlící či podnikající. Prostřednictvím webové ankety bychom se proto chtěli pokusit zjistit, jak vážný je skutečně zájem o přejmenování navrhovaného Hlaváčkova náměstí na náměstí Václava Havla,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Pospíšil. (Zdroj: MMPV)

Hlasovat můžete zde… 

 

Související články:

Havlovo náměstí? Radní vypsali anketu

 

6 komentářů

Vložit komentář