Přehrada čeká na ryby z říjnových výlovů

Zář 23, 2014
1046 přečtení

Po pěti letech, kdy procházela obnovou, začnou rybáři se zarybňováním plumlovské přehrady

David Sekanina

ryby

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Rybáře čeká série výlovů a část toho, co se jim zachytí v síti, půjde i do přehrady. Nádrž v Plumlově se dočká po pěti letech revitalizace zarybnění.

„To ovšem neznamená, že v přehradě nejsou ryby už teď. Sportovní lovci zde chytají už půl roku. Po opětovném napuštění se příroda postarala,“ říká spokojeně hospodář prostějovského rybářského svazu Pavel Kosek.

4. října v Drozdovicích

První výlov je o tomto víkendu v Hamrech a příští sobotu budou sledovat práci rybářů lidé v Prostějově. Na rybníku v Drozdovicích.

„Jedenáctého října máme v plánu dva rybníky v Čelechovicích, osmnáctého října lovíme v Otaslavicích a dvacátého pátého v Dětkovicích,“ nahlédl do itineráře Kosek.

Ryby z říjnových výlovů poputují do Hrdibořických rybníků, do revíru na Valové a také do plumlovské přehrady.

„Budeme se řídit novým osazovacím řádem, který jsme právě dostali,“ zmínil se jednatel rybářů Pavel Müller.

Plán zarybňování je podle Pavla Koska hodně podobný tomu předešlému. Do přehrady půjde postupně asi pět tisíc kaprů, stejné množství candátů, přibudou líni, štiky a další druhy ryb.

„Co se týče kapra, nebudeme vypouštět dvouletého, ale tříletého, aby se průběžně odlovoval. Při vysazování musíme postupovat v určitých intervalech,“ naznačil, jakým způsobem přispějí rybáři k rovnováze mezi nedravými a dravými rybami. Ve hře je také dočasné hájení dravců.

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář