Policie nabírá v kraji nové lidi

Zář 10, 2014
848 přečtení

Šanci mají hlavně mladí s dobrou kondičkou

David Sekanina

policie navesti

Ilustrační foto: D. Sekanina

Prostějovsko, Olomoucký kraj – Už přechodná vláda před předčasnými parlamentními volbami avizovala, že policie bude nabírat nové lidi. A je to tady.

„Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje přijímá do služebního poměru nové policisty. Preferujeme uchazeče, kteří žijí v kraji a kteří vnímají práci policisty jako své celoživotní poslání,“ vzkazují lidé z krajského ředitelství.

Maturita, zdatnost

O kvalifikačních předpokladech se toho na stránkách policie moc nepíše, potřebná je ovšem maturita a zájemci o práci by měli být hlavně mladí, protože jsou preferováni „fyzicky i psychicky zdatní, odvážní a perspektivní jedinci se zájmem o atraktivní a mnohdy adrenalinové zaměstnání s možností kariérního růstu“. Členové nějaké politické strany mají „smůlu“.

Rok školy a praxe

„Při přijetí je příslušník ustanoven na služební místo, pro které je stanovena služební hodnost vrchní referent se zařazením na obvodní oddělení nebo dopravní inspektorát. První rok služby se všichni noví policisté řádně připravují pro výkon svého budoucího povolání ve středních policejních školách a absolvují praxi na mateřských odděleních,“ vysvětluje Sylva Šálková z krajského ředitelství policie.

Dodává, že přijímací řízení obvykle trvá tři měsíce a uchazeč při něm absolvuje náročné psychologické vyšetření, prověrku tělesné zdatnosti a zdravotní prohlídku.

Ministerstvo vnitra už loni avizovalo, že do služebního poměru přijme nejméně tisícovku nových policistů. Vládní úředníky k tomu motivovala hlavně potřeba posílit problémové regiony. Například na Ostravsku.

Podrobnosti k přijímání nových policistů najdete zde

Další články v rubrice Nejčerstvější

Vložit komentář