Po zastávce Interspar zastávka Albert? Kdepak, FTL se poučila

Kvě 21, 2015
1696 přečtení

Provozovatel MHD už neriskuje pojmenování podle dalšího supermarketu

David Sekanina

spar albert (29)

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Šalamounsky vyřešil nedávnou změnu řetězce v nákupní zóně v Plumlovské ulici přepravce FTL. Firma, jak známo, provozuje v Prostějově městskou hromadnou dopravu. Původně červený hangár Intersparu přetřela na žluto nadnárodní holandská korporace provozující obchody s familiérním názvem Albert.

„S ohledem na změnu provozovatele hypermarketu v obchodním centru v Plumlovské ulici dochází ke změně názvu zastávky Prostějov, Interspar na Prostějov, Plumlovská OC,“ oznámilo už na konci dubna vedení dopravní společnosti.

Vzalo si ponaučení. Nemá cenu dávat zastávkám jména podle příliš pomíjivých věcí. Ostatně o tom, že ani slogan Jsme tu pro Vás nemá zdaleka věčnou platnost, jsme se mohli přesvědčit už v roce 2009, kdy po sobě Albert zanechal nevzhlednou krabici v Anglické ulici. Dlouho zůstala opuštěná, prázdná a teprve nedávno v ní nesměle zkouší štěstí dvě prodejny. Lesk starému supermarketu ale zdaleka nevrátily.

Mezi jednapadesáti zastávkami prostějovské MHD podobně rizikových názvů už mnoho není. Když pomineme označení lékárna nebo pojišťovna, Mubea nebo A.S.A., zbývá v podstatě jen jediný. Tesco.

Související články:

Spar – Albert. Metamorfóza

Albert se vplížil do Sparu

Bývalý supermarket vzkřísila Obchodní pasáž Anděl

1 komentář

Vložit komentář